Chelsea: csak öten jobbak Hazard-nál, sorolta a neveket

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.10.15. 18:33
null
Hazard tündököl a menetelő Chelsea-ben, azonban nem elégszik meg ennyivel (Fotó: Action Images)
Eden Hazard, a Chelsea támadója elismerte, jelenleg még nem tartozik a világ öt legjobb labdarúgója közé, annak ellenére, hogy karrierje legjobb szezonkezdetén van túl.

 

A belga középpályás remek formában kezdte a 2014–2015-ös idényt, a veretlenül menetelő Chelsea húzóembere, ráadásul a közeljövőben készül aláírni új (öt évre szóló) szerződését, amely a londoni kékek legjobban fizetett játékosává teszi majd. De ettől még nincs elszállva.

„Jelenleg nem vagyok ott a világ öt legjobbja között. Talán közel járok hozzá, de még sokat kell dolgoznom érte. Csak akkor lehet valaki egy ilyen elit társaság tagja, ha a legnagyobb mérkőzéseket is képes eldönteni. Jó úton járok, a Manchester City és az Arsenal ellen én is ezt tettem” – nyilatkozta Hazard, aki azt az öt játékost is megnevezte, akiket jelen pillanatban önmaga fölé helyez.

„Kik jobbak nálam? Hát a két födlönkívüli, Ronaldo és Messi, illetve Ibrahimovic, Ribéry és Robben. Ők öten szinte minden mérkőzésen képesek megteremteni a különbséget a két csapat között.

Hazard-t sokan kritizálták a nyári világbajnokságon nyújtott teljesítménye miatt, pontosabban azt hiányolták, hogy nem tudott a belga válogatott kiemelkedő vezére lenni, mint Cristiano Ronaldo Portugáliának vagy Lionel Messi Argentínának.

Argentína a legjobb nyolc között állította meg a belgákat Brazíliában (Fotó: Action Images)
Argentína a legjobb nyolc között állította meg a belgákat Brazíliában (Fotó: Action Images)

„Nem volt jó vb-m, de nem is volt rossz. Azt várták tőlem, hogy eldöntsem a mérkőzéseket, mint Messi tette az argentin meccseken. Kétszer megtettem, ez nem volt elég, mentésgemre szóljon, ez volt az első világbajnoki tornám.”

A 23 esztendős belga, aki hét PL-mérkőzésen két gólnál és két gólpassznál jár a jelenlegi szezonban, José Mourinhóról is beszélt a The Telegraphnak adott nyilatkozatában.

Mourinho taktikai tanácsokat ad játékosának (Fotó: Action Images)
Mourinho taktikai tanácsokat ad játékosának (Fotó: Action Images)

„Jól kijövünk, nagyon tisztelem őt, rengeteg önbizalmat ad. Egy rossz meccsem után képes azt mondani, hogy ma csak tíz emberrel játszottunk, de ennyivel elintézi, majd magamra hagy.”

„A róla korábban kialakított képem a közös munka megkezdését követően sem változott. Ő egy kiváló menedzser, aki mindent megnyert, megosztja a tapasztalatait és közel áll a játékosaihoz. Állandóan védelmez minket.”

Végül a Hazard a nevével már-már összeforrt PSG-pletykák is szóba kerültek.

„Mindig világosan megmondtam, jól érzem magam a Chelsea-nél, eszem ágában sincs eligazolni. Csak ismételni tudom magam a PSG-vel kapcsolatban. Egy hatalmas klub, de a bajnokság nem kihívás már a számomra, hisz mindent megnyertem Franciaországban. A bajnoki címet, a kupát, a legjobb fiatal és a legjobb játékosnak járó elismerést.”

„Nem arra szeretnék célozni, hogy a PSG visszalépés lenne, de egy olyan közegbe térnék vissza, amelyet már jól ismerek. Mindig új kihívásokra vágyom. Ha egyszer elhagyom a Chelsea-t, akkor is ez lesz a fő motivációm.”

Eden Hazard a Chelsea mezében legközelebb a Premier League nyolcadik fordulójában, a Crystal Palace elleni idegenbeli angol bajnokin léphet pályára szombaton.

Legfrissebb hírek

Nem Szoboszlait választották meg február legjobb játékosának a Premier League-ben

Angol labdarúgás
3 órája

Cristiano Ronaldo 40 évesen is ott van a portugál keretben

Minden más foci
9 órája

A Marca Kerkezt méltatja, és a Real Madrid, valamint a Liverpool érdeklődéséről ír

Légiósok
11 órája

Íme, a lista, amelyen Ronaldo az első, Nikolics pedig a 17. helyen áll

Minden más foci
11 órája

Suárez és Messi góljaival jutott tovább az Inter Miami

Minden más foci
14 órája

„Fogalmam sincs” – Virgil van Dijk a jövőjéről beszélt a BL-búcsú után

Angol labdarúgás
2025.03.12. 15:47

Hova tűntek a világklasszis középcsatárok? Shearer Messit, Ronaldót és Szalahot „hibáztatja”

Minden más foci
2025.03.11. 21:27

„Néhány játékos nem elég jó, mások túlfizetettek” – vallja a Manchester United tulajdonosa, aki 100 ezres stadiont ígér

Angol labdarúgás
2025.03.11. 10:45
Ezek is érdekelhetik