A Liverpool a Tottenham legyőzésével a tabella élére állt

2014.03.30. 16:55
Luis Suárez szerezte a Liverpool második gólját a Tottenham ellen (Fotó: Action Images)
A Premier League 32. fordulójában a Liverpool hazai pályán könnyedén legyőzte a Tottenham Hotspurt, így hat fordulóval a bajnokság vége előtt átvette az első helyet a Chelsea-től. A találkozó Younes Kaboul öngóljával indult, majd Luis Suárez is betalált szokásához híven (amivel új klubcsúcsot állított fel), majd Philippe Coutinho és Jordan Henderson is gólt szerzett, így alakult ki a 4–0-s végeredmény.

Álomszerűen indult a mérkőzés a hazaiak szempontjából, hiszen a Liverpool már a második percben megszerezte a vezetést. Glen Johnson jobb oldali lapos beadását követően Younes Kaboul sarkáról pattant be a labda a vendégek kapujának bal alsó sarkába, nagyon peches mozdulat volt ez a védő részéről. 1–0

A gól természetesen megfogta a Tottenhamet, Gerrardék hatalmas nyomást helyeztek az ellenfél kapujára, csak az volt a kérdés, hogy mikor találnak be újra a vendéglátók. A 25. percben az egy minutummal korábban beálló Michal Dawson adta el a labdát, amire Luis Suárez csapott le, kapura tört, majd nyolc méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Az uruguayi csatár a 29. gólját szerezte meg a PL-ben, egy bajnoki idényen belül ennyi találatot korábban egyetlen Liverpool játékos sem tudott szerezni (Robbie Fowler korábbi rekordját adta át a múltnak Suárez). 2–0

A félidő végére valamelyest kiengedett Brendan Rodgers együttese (bár ha nincs Hugo Lloris, akkor Suárez fejesét követően 3–0-ra módosult volna az eredmény), így a Spurs is kapura tudott lőni párszor, de igazán komoly gólhelyzete nem akadt az első félidőben.

A Liverpool-drukkerek lelki szemei előtt felsejlik az arany (Fotó: Action Images)

A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, a Liverpool jött előre, és miután Jordan Henderson kihagyott egy százszázalékos ziccert, jött Philippe Coutinho, aki végleg eldöntötte a három pont sorsát, a brazil játékos 19 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. A Liverpool ezzel megszerezte a 47. hazai pályán szerzett gólját az aktuális bajnoki szezonban, ami szintén klubcsúcsnak számít. 3–0

A 75. percben végül Hendersonnak is összejött a gólszerzés, balról elvégzett szabadrúgásába senki sem ért bele, így a labda érintetlenül pattant be a kapu bal oldalába. 4–0

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Hat fordulóval a bajnokság vége előtt tehát a Liverpool lépéselőnybe került legtöbb riválisához képest, de nem lesz egyszerű a dolga, ha meg akarja tartani első helyét, hiszen még fogadja a Chelsea-t és a Manchester Cityt, utóbbi ráadásul két meccsel kevesebbet játszott a „vörösöknél” – tehát a vesztett pontok tekintetében még mindig jobban áll.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Liverpool–Tottenham 4–0 (Kaboul 2. – öngól, Suárez 25., Coutinho 55., Henderson 75.)

1. Liverpool 32 22 5 5 88–39 +49 71
2. Chelsea 32 21 6 5 62–24 +38 69
3. Manchester City 30 21 4 5 80–28 +52 67
4. Arsenal 32 19 7 6 56–37 +19 64
5. Everton 31 17 9 5 49–31 +18 60
6. Tottenham 32 17 5 10 40–44 –4 56
7. Manchester United 32 16 6 10 51–37 +14 54
8. Southampton 32 13 9 10 49–40 +9 48