Botlott a Liverpool, odahaza ikszelt a Villa ellen

2014.01.18. 18:25
Sturridge (pirosban) hozta vissza a meccsbe a Liverpoolt (Fotó: Reuters)
Nem bírt odahaza a Liverpool az Aston Villával az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, pedig felállt kétgólos hátrányból is. A mérkőzés kettő kettőre végződött.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Liverpool–Aston Villa 2–2 (Sturridge 45., Gerrard 53. – 11-esből, ill. Weimann 25., Benteke 36.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bruce Grobbelaar – Steve Nicol, Steve Staunton, Alan Hansen, Gary Ablett – Ray Houghton, Ronnie Whelan (Kenny Dalglish), Steve McMahon (Jan Mölby), John Barnes – John Aldridge (Peter Beardsley), Ian Rush. Ez a Liverpool nyert 1988-ban bajnokságot, akkor, amikor legutóbb ennyire gólerősek voltak a „vörösök", és ezért is beszélt a csapat menedzsere, Brendan Rodgers arról a mérkőzés előtt, hogy egyáltalán nem adják fel aranyálmaikat, bíznak magukban. A hétvégi ellenfél, az Aston Villa azonban nemhiába szerzett ebben az idényben majdnem kétszer annyi pontot (15-öt) idegenben, mint odahaza, mert nem az volt a meglepő az első fél órában, hogy gólt lőttek a vendégek, hanem az, hogy csak egyet: előbb Gabriel Agbonlahor hibázott ziccerben, majd Ciaran Clark fejelt egy szöglet után a kapufára, de a 25. percben már nem volt kegyelem, Agbonlahor passza után Andreas Weimann mattolta a Poolt. 0–1!

Jó tíz perc múlva már kettővel vezetett a Villa, Agbonlahor kiosztott egy gólpasszt Christian Bentekének is, akinek nem volt nehéz dolga, mert Simon Mignolet borzalmas kijövetele után csak az üres kapuba kellett fejelnie az ötös elől. 0–2!

Az első kapott gól után kisebb, a másodikat követően nagyobb sokkot kapott a Liverpool, de még a szünet előtt szépíteni tudott: Jordan Henderson sarokkal, pompásan ugratta ki Daniel Sturridge-t, ő pedig nem hibázta el ziccerét. 1–2!

A szünetben beállt Lucas Leiva Philippe Coutinho helyére, és az első félidőben sokszor bizonytalanul mozgó Steven Gerrard otthagyta szűrői feladatkörét, és eggyel előrébb lépett – sokkal stabilabb lett a Pool, és hamarosan egyenlített is. Igaz, kellett ehhez Suárez remek helyzetfelismerő képessége is: az uruguayi felismerte, hogy a kivetődő Brad Guzan mellett 11-est érően el lehet esni, és ügyesen el is dobta magát, minimális fizikai kontaktus után. A megítélt 11-est Steven Gerrard értékesítette, és máris kezdődhetett elölről a mérkőzés, immáron 2–2-es állásról.

Ezt követően beleerősített a Villa is, de támadásai a lesérült Agbonlahor nélkül már nem voltak veszélyesek, a másik kapu előtt a hajrá nyitányán Suárez milliméterekkel tévesztette el a jobb felsőt, szabadrúgásból. Az utolsó tíz percben már nemhogy gól nem esett, helyzetet sem láthattunk – meglepő módon nem szakadt meg a Liverpool, hogy elérje a győztes gólt, a Villa pedig okosan és fegyelmezetten védekezett egészen a lefújásig.

Liverpool 2-2 Aston Villa (All Goals) 18... by ourmatch

1. Arsenal 22 16 3 3 43–19 +24 51
2. Manchester City 22 16 2 4 63–25 +38 50
3. Chelsea 21 14 4 3 40–19 +21 46
4. Liverpool 22 13 4 5 53–28 +25 43
5. Everton 21 11 8 2 34–19 +15 41
6. Tottenham 21 12 4 5 26–25 +1 40
7. Manchester United 21 11 4 6 35–24 +11 37