Kikapott a Citytől a Liverpool, lecsúszott a dobogóról

2013.12.26. 18:25
Az első félidő küzdelme után a City állt jobban (Fotó: Reuters)
A Premier League 18. fordulójának záró mérkőzésén a tabella forduló előtti éllovasa, a Liverpool a Manchester Cityhez látogatott, és hiába szerzett korán vezetést, a hazaiak fordítani tudtak. Győzelmével a második helyre ugrott a City, míg a vendégek a negyedik helyre csúsztak vissza.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Manchester City–Liverpool 2–1 (Kompany 31., Negredo 45., ill. Coutinho 24.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Csodás dolog a Karácsony, remek találmány a Premier League, és amikor Karácsony második napján angol élvonalbeli bajnokit rendeznek, az csakis jól sülhet el. Az ünnep második napját brit területeken Boxing Daynek hívják, de ez nem arra utal, amikor az egymástól elszokott családtagok, rokonok az együttlét feszültségét tettlegességben vezetik le egymás sérelmére, hanem a karácsonyi ajándékozásra vezethető vissza, többféle névmagyarázattal – de minden történet a dobozhoz (angolul box), az ajándékozáshoz, adományozáshoz kapcsolódik. A PL karácsonyi fordulója pedig a futball mérhetetlen szeretetére; borzongató belegondolni, hogy Angliában már akkor rendeztek mérkőzéseket (a maitól természetesen merőben eltérő szabályrendszerrel), amikor Magyarországon álmodoztak még csak a Kiegyezésről is…

No de térjünk vissza a jelenkorra, mert a szakértők szerint a bajnokság legjobb formában lévő két csapata találkozott, a kétségkívül leggólerősebb támadóval, Luis Suárezzel a főszerepben. A hazaiak kezdtek jobban, pár veszélyes támadás után az 5. percben Jesús Navas fejesét csak a kapufa hárította, majd az uruguayi gólgép veszélyeztetett, szintén fejjel, csapattársától, Raheem Sterlingtől pedig elvett egy teljesen szabályos gólt a játékvezető, Lee Mason (Suáreztől pedig egy pompás asszisztot). Szép lassan kifulladt a City-lendület, egyre veszélyesebben támadt a Pool, és egyáltalán nem okozott meglepetést, hogy megszerezte a vezetést: Suárez pörgetett, Sterling cselezett, Philippe Coutinho pedig megadta az üres kapuba a kegyelemdöfést. 0–1!

Megrázta magát a City, és kisvártatva egyenlített, mégpedig a nem is olyan régen varázslatos öngólt tekerő Vincent Kompany révén, aki ezúttal David Silva szöglete után a megfelelő kaput vette be. Egyébiránt fejjel, előtte nem akármilyen „cicaharcban” verve Martin Skrtelt: 1–1!

A szünet előtt még három gólhelyzetet láthattunk: előbb Coutinho közeli lövését kivarázsolta a bal alsó elől Joe Hart, majd Skrtel mentett mesés becsúszással Álvaro Negredo elől az ötösön, végül a ráadásban a spanyol csatár nem különösebben jó lövését a vendégkapus, Simon Mignolet egyszerűen bepaskolta háta mögé a hálóba: 2–1!

A fordulást követően nagy iramban, de helyzetek nélkül folytatták a felek, majd negyedóra elteltével mindkét kapunál kialakult pár lehetőség, a legnagyobb Sterling előtt (természetesen Suárez passza után), de az ötösről az esőterhű, ólmos brit egekbe lőtt a fiatal szélső. A mérkőzés hajrájához közeledve okosan tartotta a labdát a City, kontrára játszott így hátrányban is a Pool, ezt célozta a két csereember, Iago Aspas és Víctor Moses pályára küldése is.

A végén Suárezt alaposan „megtépte” egy szöglet után Joleon Lescott, de megúszták ezt is a „polgárok”: a forduló előtti éllovas legyőzésével a második helyre ugrottak, míg a vendégek a negyedik helyre csúsztak vissza.

1. Arsenal 18 12 3 3 36–18 +18 39
2. Manchester City 18 12 2 4 53–21 +32 38
3. Chelsea 18 11 4 3 33–18 +15 37
4. Liverpool 18 11 3 4 43–21 +22 36
5. Everton 18 9 7 2 29–17 +12 34
6. Newcastle 18 10 3 5 29–23 +6 33
7. Manchester United 18 9 4 5 31–22 +9 31
8. Tottenham 18 9 4 5 19–24 –5 31