PL: az Arsenal ikszelt; nagyon kikapott a Tottenham

2013.10.06. 18:54
Jack Wilshere gólja egy pontot ért az Arsenalnak (Fotók: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában az Arsenal 1–1-es döntetlenre végzett a Gera Zoltánt továbbra is nélkülöző West Bromwich Albion otthonában, míg a Tottenham hazai közönség előtt 3–0-ra kikapott városi riválisától, a West Ham Unitedtől.

WEST BROMWICH–ARSENAL

Hét fordulót követően is az Arsenal vezeti a Premier League tabelláját. Az „ágyúsok" annak ellenére előzték vissza a Crystal Palace-t szombaton legyőző Liverpoolt, hogy idegenben csak 1–1-es döntetlenre végeztek a Gera Zoltánt nélkülöző West Bromwich Albionnal.

Az „ágyúsok" sokáig nem találták a fogást a birminghami csapaton, amely a 43. percben a vezetést is megszerezte. A jobb oldali szögletet követően visszakerült a feladóhoz, Morgan Amalfitanóhoz a labda, aki másodszorra már tökéletesen csavart középre, Claudio Yacob pedig a bal felső sarokba fejelt. Az argentin védő pályafutása során először volt eredményes az angol élvonalban, míg a gólpasszt jegyző francia játékos négy meccset követőn már két gólnál, és két asszisztnál jár a PL-ben. 1–0

A második félidőben az Arsenal továbbra sem tudott a West Brom kapujának közvetlen előterébe férkőzni, így maradtak a távoli lövések, de ezek közül az egyik utat talált Boaz Myhill kapujába.

A válogatott szünet után az Arsenal a Norwich ellen javíthat. Tomás Rosicky lekészítését követően Jack Wilshere húsz méterről, futtából kapura küldte a labdát, amely megpattant Martin Olsson lábán, így védhetetkenné vált a hazai kapus számára. 1–1

A nagyobb helyzeteket ugyanakkor a West Brom alakította ki. Nicolas Anelka egy az egyben lépett ki Wojciech Szczesnyvel szemben, de centikkel a bal kapufa mellé tekert, míg Amalfitano lövését a lengyel kapus védte.

A hajrában az lehetett az ember érzése, hogy mindkét csapat nyerni akar, így fellazultak a védelmek, amely következtében mindkét oldalon adódtak tiszta gólhelyzetek. A legnagyobbat Olivier Giroud hagyta ki, amikor megtolta a labdát Myhill mellett, de a West Brom kapusa visszavetődve óriási bravúrral mentett.

Az Arsenal – amelynek megszakadt tízmeccses győzelmi sorozata – és a Liverpool egyaránt 16 pontos hét fordulót követően.

TOTTENHAM–WEST HAM UNITED

A WHU játékosai háromszor ünnepelhettek

Arra talán lehetett számítani, hogy sima meccset láthat a White Hart Lane-re kilátogató közönséghad, arra azonban már kevésbé, hogy nem a hazaiak rendeznek gólparádét.

A „kalapácsosok" a 67. percben egy szögletet követően Winston Reid találatával szerezték meg a vezetést, majd Ricardo Vaz Te egy szerencsés góllal növelte a vendégek előnyét. A portugál támadó nagy helyzetben telibe találta Hugo Llorist, de visszapattant rá a labda, amely ezt követően a bal alsó sarokba vánszorgott.

A pontot az i-re Ravel Morrison tette fel, aki a 80. percben már-már kiütésessé tette a West Ham sikerét.

A Spurs a bajnokságban eddig összesen két gólt kapott, ma hármat, a vendégek pedig 1999 után először nyertek a városi rivális otthonában, míg 1994 óta először szereztek három gólt a White Hart Lane-en. Ez utóbbi találkozó volt a két csapat első Premier League-meccse.