PL: a menedzsereknél Michu megelőzi Van Persie-t

Vágólapra másolva!
2013.03.13. 20:10
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő klubok menedzserei a Swansea támadóját, Michut választották a 2012–2013-as szezon legjobb igazolásának. A spanyol csatár a Manchester United holland szerzeményét Robin van Persie-t, valamint az Arsenal szintén spanyol középpályását, Santi Cazorlát előzte meg a szavazáson.

A szezon végéhez közeledve a Premier League-ben szereplő klubok menedzserei minden évben szavazhatnak az általuk vélt legjobb nyári igazolásra. Az idei voksoláson a Swansea spanyol támadója, a szavazatok 47 százalékát begyűjtő Michu diadalmaskodott, aki 27 bajnoki mérkőzésen 15 gólt szerzett a walesi klub színeiben. A 26 esztendős csatárt 2012 nyarán több mint 2,5 millió euróért szerződtette a Ligakupa-győztes Swansea a Rayo Vallecanótól.

A második helyen az Arsenalt a Manchester United kedvéért elhagyó Robin van Persie végzett, aki a voksok 35 százalékát tudhatta magáénak. A holland válogatott támadó több mint 30 millió euróért váltott klubot, ebben a szezonban 28 bajnokin 19-szer volt eredményes.

A képzeletbeli dobogó harmadik fokára az Arsenal spanyol válogatott középpályása, Santi Cazorla állhatott fel. A szavazatok hat százalékát bezsebelő futballista az anyagi gondokkal küszködő Málagától távozott 19 millió euró ellenében.

Bekerült még az első ötbe a Fulham támadója, Dimitar Berbatov, valamint a Stoke City középpályása, Steven N'Zonzi is.

Legfrissebb hírek

Gyökeres változás a fine art helyett: ez lesz az Arsenal éve?

Angol labdarúgás
19 órája

„A mosolyodat, a játék iránti szeretetedet sosem feledjük” – Szoboszlai elbúcsúzott Diogo Jotától

Angol labdarúgás
20 órája

A Chelsea bejelentette a Brighton braziljának megszerzését

Angol labdarúgás
2025.07.02. 15:21

Fontos változások a Liverpool stábjában, ez Pécsi Ármint is érinti

Angol labdarúgás
2025.07.02. 13:28

A Liverpool Szoboszlai Dominik szerződtetéséről posztolt

Angol labdarúgás
2025.07.02. 11:55

Kerkez Milos érzelmes üzenettel búcsúzott el a Bournemouthtól

Légiósok
2025.07.01. 16:33

Kepa Arrizabalaga az Arsenalhoz szerződött – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.01. 16:27

A Premier a sláger – Cselőtei Márk publicisztikája

Angol labdarúgás
2025.06.30. 22:54
Ezek is érdekelhetik