A City győzelmével feljött a második helyre

2010.10.03. 16:51
Egyik csapat játékosai sem kímélték magukat (Fotó: Reuters)
A Manchester City 2–1-re legyőzte a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában.

A City Carlos Tévez tizenegyesből lőtt góljával szerzett vezetést, ám erre a „szarkák" Jonás Gutiérrez révén még válaszolni tudtak. Érdekesség, hogy a Premier League történetében először fordult elő, hogy egy mérkőzésen egyszerre két argentin labdarúgó is eredményes volt.

Tévez egyébként pályafutása 54. gólját szerezte a Premier League-ben, és ezzel a bajnokság történetének legeredményesebb dél-amerikai játékosa lett – holtversenyben Gustavo Poyet-vel.

A meccset a 72. percben csereként beálló Adam Johnson döntötte el, aki pályára lépése után három perccel megforgatta a Newcastle-védelem bal oldalát, majd néhány cselt követően védhetetlenül a jobb alsó sarokba lőtt.

A győzelemnek köszönhetően a City feljött a második helyre a tabellán, igaz, az Arsenal még visszaelőzheti a „kékeket". Ha így is lenne, az valószínűleg megvigasztalja a City drukkereit, hogy az ősi rivális Manchester United mögöttük marad...

A meccs krónikájához tartozik, hogy a 7. percben le kellett cserélni Hatem Ben-Arfát, a Newcastle középpályását, akivel szemben Nigel de Jong szabálytalankodott: a legfrissebb hírek szerint a francia játékos lábtörést szenvedett.

BEN ARFA SÉRÜLÉSE

PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Manchester City–Newcastle 2–1 (Tévez 18. – 11-esből, A. Johnson 75., ill. Gutiérrez 24.)