A király visszatért: Drogba hármat vágott

2010.08.14. 20:33
Ünnepelnek a „kékek": a Chelsea győzelme nem forgott veszélyben (Fotó: Reuters)
A Chelsea könnyed győzelmet aratott a Premier League 1. fordulójában. A bajnokcsapat 6–0-ra nyert a West Bromwich Albion ellen – Didier Drogba mesterhármasának is köszönhetően.

Bajnokhoz méltó, magabiztos játékkal kezdett a Chelsea a West Brom ellen, a hozzáállás pedig hamar meghozta a várt eredményt.

A 6. percben Didier Drogba végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből. A nem túl jó lövést Scott Carson meg akarta fogni – sikertelenül, a mellre vett labda kipattant a kapusról. Carson hiába védte másodszorra Mikel ismétlését, harmadik „nekifutásra" Florent Malouda már nem hibázott.

A folytatásban is Carlo Ancelotti csapata irányított, uralta a mérkőzést, sokkal pontosabb volt riválisánál, amely néha ugyan eljutott a londoni kapu elé, de jóval kevesebbszer találta el a kaput, mint a bajnokcsapat.

A fogadóirodáknál az első találat után 40-szeres pénzt ígért a West Brom-győzelem. Később kiderült, az oddsmesterek nem kockáztattak túl sokat, a birminghamieknek esélyük sem volt a végső sikerre.

Gyakorlatilag még a szünet előtt eldőlt az összecsapás sorsa, akkor, amikor Drogba megszerezte első gólját. Lövése ezúttal jobban sikerült, mint a hatodik percben: közvetlenül a kapuba csapódott a labda. Igaz, ehhez kellett az is, hogy a vendégsorfal szétrebbenjen...

A második félidő elején az előző szezon gólkirálya megduplázta találatai számát. Az 54. percben Drogbának könnyebb dolga volt: közelről kellett betalálnia egy kapu előtti kavarodást követően.

A Chelsea-henger pedig nem akart leállni. Nem sokkal később Nicolas Anelka zseniális ütempasszal hozta helyzetbe Ashley Cole-t, az angol válogatott hátvéd azonban a jobbnál is jobb helyzetet keresett, ergo önzetlen volt: a nem sokkal később lecserélt Frank Lampardnak készítette le a labdát. Az előző idény legeredményesebb középpályása könnyedén helyezte a West Brom kapujába a negyedik találatot. Még mindig csak a 62. percnél tartottunk!

A 67. percben az előző szezonban 29-ig jutó Drogba tette fel a koronát teljesítményére, szép átlövése után máris mesterhármast ünnepelve.

A folytatásban úgy tűnt, újabb találat nem születik, Malouda azonban a ráadásban közelről kialakította a 6–0-s végeredményt, ami után rögzíthetjük: a Chelsea imponáló teljesítménnyel kezdte az új bajnokságot.

PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
Chelsea–West Bromwich Albion 6–0 (Malouda 6., 90., Drogba 45., 54., 67., Lampard 62.)
KORÁBBAN
Aston Villa–West Ham 3–0 (Downing 15., S. Petrov 40., Milner 66.)
Blackburn–Everton 1–0 (Kalinic 15.)
Bolton–Fulham 0–0
Sunderland–Birmingham City 2–2 (D. Bent 24. – 11-esből, S. Carr 56. – öngól, ill. Dann 78., Ridgwell 88.)
Wigan–Blackpool 0–4 (Taylor-Fletcher 16., Harewood 38., 43., Baptiste 75.)
Wolverhampton–Stoke City 2–1 (D. Jones 37., S. Fletcher 39., ill. Faye 55.)
Tottenham–Manchester City 0–0
1. Chelsea 1 1 6–0 +6  3
2. Blackpool 1 1 4–0 +4  3
3. Aston Villa 1 1 3–0 +3  3
4. Wolverhampton 1 1 2–1 +1  3
5. Blackburn 1 1 1–0 +1  3