FA-kupa: nyert a Villa ellen, így negyeddöntős az Everton

2009.02.15. 19:33
Az FA-kupa negyeddöntőjébe jutott az Everton, miután 3–1-re felülmúlta a szintén első osztályú Aston Villát. A mérkőzés négy gólja közül kettő 11-esből született, rögtön az első félidőben.
Az Everton már a harmadik percben megszerezte a vezetést, Rodwell bombája után a hazai csapatnál volt az előny. Az Aston Villa nem hagyta sokáig örülni David Moyes legénységét, a 8. percben Milner büntetőből egyenlített.Aztán hogy a büntetők száma is egyenlő legyen, Martin Atkinson játékvezető a 23. percben tizenegyest ítélt az Evertonnak, melyet Arteta magabiztosan értékesített, 2–1-re módosítva az állást.A szünet után rákapcsolt az Aston Villa, a 61. percben Carew lövését tolta szögletre Howard kapus, majd Ashley Young okozott zavart az Everton kapuja előtt. Egyenlítés helyett azonban az Everton talált be, Cahill 76. percben szerzett gólja a 3–1-es vezetést, és később a győzelmet jelentette.

FA-KUPA

5. FORDULÓ
Everton–Aston Villa 3–1 (Rodwell 3., Arteta 23. – 11-esből, Cahill 76. ill. Milner 8. – 11-esből)