Southampton kipipálva, készülhet a Tottenham ellen a Manchester United

2009.01.04. 18:58
Danny Welbeck, Nani és Darron Gibson góljaival a Manchester United 3–0-ra legyőzte a másodosztályú Southampton együttesét az FA-kupa 3. fordulójában. Így Sir Alex Ferguson együttese készülhet a folytatásra, ahol a Tottenham Hotspur lesz a BL-címvédő ellenfele.
A kapus balra, a labda jobbra, és Nani már indulhat is ünnepelni
Fotó: Reuters

Az angol FA-kupa harmadik fordulójában a másodosztályban szereplő Southampton otthonába látogatott a bajnoki címvédő Manchester United. A „vörös ördögök” számára intő jel volt, hogy szombaton a városi rivális Manchester City kikapott, a Chelsea pedig csak döntetlent játszott alacsonyabb osztályú riválisával szemben.

Ennek megfelelően erős kezdőcsapatot küldött a pályára Sir Alex Ferguson, noha a legnagyobb sztárok közül Wayne Rooney csak a kispadon, Cristiano Ronaldo és Carlos Tévez pedig ott sem kapott helyet.

A kezdőben volt viszont a fiatal Danny Welbeck, aki a 20. percben megszerezte karrierje második gólját a United mezében (a 19 éves játékos először volt eredményes az FA-kupában). Tegyük hozzá, nem volt nehéz dolga, ugyanis egy bal oldali szöglet után a kipattanó labdát négy méterről fejelte a hazaiak kapujába – könnyen lehet, hogy lesről.

Alig tíz perccel később Michael Carrick előtt adódott nagy lehetőség, de Chris Perry az utolsó pillanatban menteni tudott. Nem sokáig tartott azonban a hazai drukkerek efelett érzett öröme, a 36. percben ugyanis Riley játékvezető kezében villant a piros lap, és az öltözőbe parancsolta a Szentek támadóját, Matthew Petersont.

Tegyük hozzá, teljesen jogosan, a játékos ugyanis nyújtott lábbal szállt bele Nemanja Vidicsbe – Angliában pedig még jól emlékeznek az arsenalos Eduardo esetére, és nem tolerálják az ilyen megmozdulásokat.

Ha a kiállítás nem is pecsételte meg a Southampton sorsát, a második félidő elejének eseményei megtették ezt: a 48. percben tizenegyeshez jutott a Manchester United. Nani szabadrúgását McGoldrick kézzel blokkolta a 16-oson belül, a büntetőt pedig a fiatal portugál higgadtan értékesítette.

A hajrában még Darron Gibson is eredményes volt a lelkesen játszó másodosztályú gárda ellen, így a Manchester United készülhet az FA-kupa 4. fordulójára, ahol már fajsúlyosabb ellenfelet sodort útjába a sors.

Londonban ugyanis megtartották a sorsolást, és a Tottenham Hotspur lesz a „vörös ördögök” következő ellenfele. A két csapat összecsapása nem ígérkezik rossz csatának, de minden bizonnyal a liverpooli derbi lesz a forduló slágermeccse.

FA-KUPA

3. FORDULÓ
Southampton (II.)–Manchester United (I.) 0–3 (Welbeck 20., Nani 48. –11-esből, Gibson 81.)

A TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Gillingham (IV.)–Aston Villa (I.) 1–2 (S. Jackson 57., illetve J. Milner 13., 79 –11-esből)
Preston NE–Liverpool 0–2 (Riera 25., F. Torres 93.)
Hartlepool (III.)–Stoke City (I.) 2–0 (Nelson 49., Foley 76.)
Arsenal (I.)–Plymouth (II.) 3–1 (Van Persie 47., 85., Gray 50. – öngól, ill. Duguid 53.)
Birmingham City (II.)–Wolverhampton (II.) elhalasztva
Cardiff City (II.)–Reading (II.) 2–0 (McCormack 57., Ledley 83.)
Charlton (II.)–Norwich (II.) 1–1 (Shelvey 20., ill. Lupoli 71.)
Chelsea (I.)–Southend (III.) 1–1 (Kalou 31., ill. Clarke 90.)
Cheltenham (III.)–Doncaster (II.) elhalasztva
Coventry City (II.)–Kidderminster Harriers (V.) 2–0 (McKenzie 52., Best 82.)
Forest Green (V.)–Derby County (II.) 3–4 (J. Smith 14., Lawless 20., Stonehouse 72., ill. Hulse 40., Albrechtsen 45., Green 76., S. Davies (87. – 11-es)
Histon (V.)–Swansea (II.) elhalasztva
Hull City (I.)–Newcastle (I.) 0–0
Ipswich (II.)–Chesterfield (III.) 3–0 (Walters 50. – 11-esből, Counago 53., Stead 88.)
Kettering (V.)–Eastwood Town (VII.) 2–1 (Westcarr 24., Seddon 58., ill. Robinson 60.)
Leicester City (III.)–Crystal Palace (II.) 0–0
Leyton Orient (III.)–Sheffield United (II.) elhalasztva
Macclesfield Town (IV.)–Everton (I.) 0–1 (Osman 43.)
Manchester City (I.)–Nottingham Forest (II.) 0–3 (Tyson 38., Earnshaw 42., Garner 75.)
Middlesbrough (I.)–Barrow (V.) 2–1 (Afonso Alves 23., 62., ill. Walker 80.)
Millwall (III.)–Crewe Alexandra (III.) 2–2 (Laird 40., Frampton 45., ill. Lawrence 12., Shelley 58.)
Portsmouth (I.)–Bristol City (II.) 0–0
Queens Park Rangers (II.)–Burnley (II.) 0–0
Sheffield Wednesday (II.)–Fulham (I.) 1–2 (Spurr 21., ill. A. Johnson 12., 88.)
Sunderland (I.)–Bolton Wanderers (I.) 2–1 (K. Jones 57., D. Cissé 67., ill. Smolarek 79.)
Torquay United (V.)–Blackpool (II.) 1–0 (Green 32.)
Watford (II.)–Scunthorpe United (III.) 1–0 (Rasiak 67.)
West Bromwich Albion (I.)–Peterborough United (III.) 1–1 (Olsson 64., ill. Mackail-Smith 87.)
West Ham United (I.)–Barnsley (II.) 3–0 (Ilunga 10., Noble 39. –11-esből, C. Cole 68.)