Newcastle erődje sem volt akadály: Gerrardék tovább masíroznak

2008.12.28. 15:07
Sima győzelmet aratott az angol bajnokság labdarúgó-listavezetője, a Liverpool a Newcastle United otthonában, miután Gerrard két, illetve Hyypiä, Babel és Xabi Alonso egy-egy találatával 5–1-re győzött a „szarkák” ellen. A hazaiak kispadján ott ült Kádár Tamás, azonban nem jutott játéklehetőséghez a magyar védő. A Liverpool – a további eredményektől függetlenül – 20 forduló után vezeti a szigetországi pontvadászatot.
Gerrard kétszer is mattolta Givent
Fotó: Reuters

Rövid tapogatózás után alaposan belelendültek a csapatok – pontosabban csak az egyik, a Liverpool. A hazai szimpatizánsok húsz perc elteltével már azért szurkolhattak, hogy néhány másodpercre felszabaduljon a tizenhatosuk.

Hogy nem vezetett a vendégcsapat, elsősorban egy embernek volt köszönhető: Shay Givennek, aki védéseivel bravúrosan tartotta a lelket a hazaiakban. Sorjáztak a liverpooli helyzetek, előbb N’Zogbia mentett a gólvonalról, majd következtek a kapus nagy percei. A newcastle-i hálóőr Lucas Leiva közeli lövését védte – pedig már a földön feküdt –, majd, hatalmasat vetődve, a brazil fejesét is hatástalanította.

A hazai védők zavarodottságára jellemző: az egyik vendéglehetőség után ahelyett, hogy a tisztán helyezkedő védő támadásba dobta volna övéit, a tizenhatos sarkáról nemes egyszerűséggel szögletre bikázta a labdát…

Steven Gerrard a mérkőzés első felében még csak óriási cselekkel bolondította a fekete-fehér mezes védőket, félóra elteltével azonban ő volt az, aki végül megszerezte a vezetést a Poolnak. A 31. percben Mascherano ugratta ki a jobb oldalon Benajunt, aki az alapvonaltól nagyszerűen passzolt vissza a csapatkapitányhoz, és Gerrard elemi erővel bombázott a kapuba. A labda a bal oldali kapufáról vágódott a háló jobb oldalába (0–1).

A Newcastle egyetlen valamirevaló lehetőségét a játékvezető korán semmissé tette, miután Duffot – hibásan – lesen állította meg az asszisztens. Gerrard öt perccel később a gólja mellé feljegyzett egy gólpasszt is, miután szögletét Sami Hyypiä bólintotta a léc alá (0–2).

Hogy a második félidőre a Newcastle-nak mégis maradt némi esélye, arról David Edgar gondoskodott, a kanadai jobbhátvéd ugyanis Danny Guthrie szöglete után sokkolta a „vörösöket”, amikor az első játékrész hosszabbításában a hálóba fejelte a labdát (1–2).

A szünet után azonban a Liverpool esély sem adott ellenfelének. Babel már-már komikus körülmények között szerzett gólt, miután a kaputól alig két méterre két védő és a földön fekvő Given mellett passzolt a hálóba (1–3), majd Gerrard – Rafa Beníteztől kapott megérdemelt pihenője előtt – végleg megtörte a hazaiakat Lucas remek kiugratását követően (1–4).

Az 5–1-es liverpooli sikert Xabi Alonso tette teljessé, a Babel elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt magabiztosan rúgta a bal alsó sarokba. A Pool – az üldöző Chelsea mérkőzése előtt – négy ponttal vezeti a bajnokságot.