Hengerelt a Fulham a Middlesbrough ellen – Gera Zoltán megsérült

2008.12.20. 18:04
Az angol bajnokság 18. fordulójában Gera Zoltán együttese, a Fulham 3–0-ra verte meg a Middlesbrough-t. A győztes csapatban Gera kezdőként lépett pályára, de sérülés miatt a 31. percben le kellett cserélni. A Sunderland (Fülöp Mártonnal a kapujában) 4–1-re legyőzte a Halmosi Pétert csereként bevető Hull Cityt. Győzelemmel mutatkozott be Sam Allardyce a Blackburn kispadján, a Bolton 2–1-re verte meg a Portsmouth-t.
Djibril Cissé gólöröme: a Sunderland idegenben gázolta le a Hullt

Négy találkozóval vette kezdetét az angol bajnokság élvonalának 18. fordulója – és bár a nagycsapatok közül egy sem lépett pályára, de magyar játékosoknak szoríthattunk a szombat délutáni meccseken.

PRISKIN IS MEGSÉRÜLT

A Championship 24. fordulójában Priskin Tamás kezdő volt a Watfordban, de a 42. percben sérülés miatt le kellett cserélni, ráadásul csapata 1–0-ra elveszítette a Derby County elleni idegenbeli találkozóját. Tímár Krisztián (Plymouth) és Gyepes Gábor (Cardiff) egyaránt végigjátszotta csapata meccsét. Tekintse meg az eredményeket!
Ott volt például Gera Zoltán, aki kezdőként kapott lehetőséget a Fulham csapatában, amely a Middlesbrough-t fogadta. Jó iramban kezdtek a hazaiak, és jó néhány helyzetet ki is dolgoztak a Boro kapuja előtt. A fölény a 41. percben érett góllá, amikor Jimmy Bullard közelről lőtte a hálóba a Zamora lövése után kipattanó labdát.

Ezt Gera Zoltán már csak a kispadról nézhette, a magyar válogatott középpályást ugyanis a 31. percben le kellett cserélni. Gerát talán a második félidőben látottak vigasztalták, csapata ugyanis nagy arányú győzelmet aratott.

A második Fulham-gólt Danny Murphy jegyezte, a középpályás büntetőből talált be a Boro kapujába. A tizenegyes egyébként véleményes volt, de a partjelző jelzésére a játékvezető megadta, Murphy pedig nagyon pontosan a bal kapufa mellé helyezett.

Öt perccel később már 3–0 volt az állás, egy szép Fulham-támadás után Dempsey szemtől szemben maradt a kapussal, és nem hibázta el a ziccert. A hátralévő időben már nem változott az állás, a Fulham teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

Két másik magyar válogatott labdarúgó is érdekelt volt szombat délután, sőt a Hull City–Sunderland összecsapást magyar rangadóként is aposztrofálhatnánk. Bár a képet kissé rontja, hogy míg Fülöp Márton kezdőként védte a Sunderland kapuját, addig Halmosi Péter csak a hulli cserepadon kapott helyet.

Viszonylag gyors pengeváltással kezdtek a csapatok: Malbranque 10. percben esett bombájára Barmby kilenc perccel később válaszolt – ezt követően beállt a gólcsend, amely egészen a találkozó hajrájáig tartott. A 78. percben azonban átszakadt a gát, és a találkozó végéig még háromszor ünnepelhettek a vendégek. Halmosi Péter a találkozó 80. percében lépett pályára.

A Bolton Wanderers lehengerlően kezdte a Portsmouth elleni meccsét, ugyanis három perc alatt kétgólos előnyre tett szert – az első percben Matthew Taylor, a harmadikban Ricardo Gardner szerezte. A vendégek azonban nem zuhantak össze, és Peter Crouch gólja nyílttá tette a találkozót – de nemhogy fordítaniuk, még egyenlíteniük sem sikerült.

A szombat délutáni negyedik mérkőzésen a héten edzőváltáson átesett Blackburn Rovers simán, 3–0-ra verte meg a Stoke City együttesét, és ezzel megszerezte idénybeli negyedik győzelmét. Sikeres volt tehát Sam Allardyce bemutatkozása, és a Rovers az új mesterrel megkezdte a felzárkózó hadműveletet.

PREMIER LEAGUE

18. FORDULÓ
Blackburn Rovers–Stoke City 3–0 (McCarthy 9. – 11-esből, 27., Roberts 18.)
Bolton Wanderers–Portsmouth 2–1 (M. Taylor 1., Gardner 3., illetve Crouch 20.)
Fulham–Middlesbrough 3–0 (Bullard 41., Murphy 53. – 11-esből, Dempsey 59.)
Hull City–Sunderland 1–4 (Barmby 19., illetve Malbranque 10., Zayatte – öngól 78., K. Jones 84., Cissé 90.)