Nem kezdtek a magyarok, de Gera Zoltán és Halmosi Péter beszállt

2008.11.29. 18:12
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) szombati játéknapján nem lépett pályára a négy nagycsapat, a Manchester United, a Chelsea, az Arsenal és a Liverpool. Mi, magyarok azonban izgulhattunk, hiszen honfitársaink csapatai játszottak. A 15. forduló mérkőzésein azonban egyikőjük sem kezdett, de legalább Halmosi Péter és Gera Zoltán legalább csereként pályára lépett a Hull Cityben, illetve a Fulhamben. Mindkét együttes döntetlent játszott, míg Fülöp Márton a kispadról nézhette végig, ahogy a Sunderland nagy verést kap a Bolton Wandererstől.
Csak helyzetek voltak a Fulham birminghami vendégjátékán
Fotó: Reuters

Három magyar érdekeltségű mérkőzést rendeztek szombaton egy időpontban az angol élvonalban. Sajnos egyik honfitársunk sem kapott kezdőként lehetőséget csapata találkozóján.

A Fulham Gera Zoltán nélkül állt fel a kezdő sípszónál az Aston Villa otthonában. A találkozó gól nélküli döntetlenre állt a vége felé közeledve is, így reménykedhettünk, hogy a magyar válogatott csapatkapitánya legalább a hajrára beáll.

Ez a pillanat a 85. percben érkezett el, ekkor Bobby Zamorát váltotta Gera, akinek az öt perc plusz ráadás nem volt elegendő, hogy maradandót alkosson.

A Sunderland kapuját ezúttal nem Fülöp Márton védte. Craig Gordon visszatért a csapatba, de ő sem tudta megakadályozni, hogy Roy Keane együttese hazai pályán kínos vereségbe fusson bele. Bár a Bolton csak két ponttal gyűjtött többet a forduló előtt mostani riválisánál, ezen a meccsen osztálykülönbség volt a két csapat között. A Bolton végül 4–1-re nyert.

A Stoke City–Hull City mérkőzésen a vendégeknél Halmosi Péter a kispadon kezdett. Marlon King még az első félidő ráadásában megszerezte a vezetést a Hullnak, amely a folytatásban remekül őrizte minimális előnyét.

Így persze nem sok oka volt változtatni csapatán Phil Brown menedzsernek. Sokáig nem is tette ezt, ám a 69. percben Nick Barmby helyére mégis pályára küldte Halmosi Pétert.

A Stoke három perccel később Ricardo Fuller révén egyenlített, persze a magyar légiós pályára küldése és a hazaiak egyenlítése között nem kell összefüggést keresni.

PREMIER LEAGUE

15. FORDULÓ
Aston Villa–Fulham 0–0
Middlesbrough–Newcastle United 0–0
Stoke City–Hull City 1–1 (Fuller 72., ill. King 45+2.)
Sunderland–Bolton Wanderers 1–4 (Cissé 11., ill. Taylor 18., Cahill 21., Elmander 39., 55.)
Wigan Athletic–West Bromwich Albion 2–1 (H. Camara 61., Boyce 87., ill. Miller 47.)