A Liverpool az Anfield Roadon vérzett el a Barnsley ellen

2008.02.16. 18:17
A Barnsley hatalmas meglepetésre kiverte a Liverpoolt az FA-kupából az 5. fordulóban az Anfield Roadon. A győzelemből kivette a részét Ferenczi István is; bár gólt nem szerzett, hasznos játékkal járult hozzá a sikerhez. A Chelsea otthon múlta felül a Huddersfieldet, akárcsak a Cardiff a Wolverhamptont. Gera is betalált Coventryben, csapattársai még négy találattal terhelték meg a City kapuját.
Ferenczi (alul) együttese kerekedett felül a végén a képpel ellentétben
Reuters
Reuters
Az FA-kupa 5. fordulójában a Liverpool fogadta a Ferenczi Istvánnal a kezdőcsapatban felálló Barnsley együttesét.

A „vörösökre” papíron könnyű feladat várt, ám az előző körben is megszenvedett a ’Pool kisnevű ellenfelével szemben, amely egy félidőn keresztül tartotta magát.

Ezúttal már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést a kikötővárosiak, és sorban alakították ki a helyzeteket Steele kapuja előtt.

A vendégek főként a védekezéssel foglalkoztak, és az első félórát sikerült is megúszniuk kapott gól nélkül.

A 31. percben azonban Dirk Kuyt villant, tíz méterről talált a Barnsley kapujába.

Ferenczihez kevésszer jutott el a játékszer, de erről főként nem ő tehetett, csapatának taktikája nem feküdt neki ezen a mérkőzésen.

A második játékrészben egalizált a vendéggárda, Stephen Foster fejesét nem tudta kiütni Itandje.

A gól után azonnal vezethetett volna ismét a ’Pool, de Crouch lövésébe belevetődtek a védők.

A második 45 percet végigbekkelte a Barnsley, és emberfeletti teljesítménnyel tartották az 1-1-et a rendes játékidőben.

A ráadásban jött a slusszpoén: Brian Howard célozta meg a rövid sarkot a 16-oson kívülről, és Itandje nem tudta védeni a remekül helyezett lövést.

Hatalmas meglepetést okozva kiverte tehát a Liverpoolt az FA-kupából a másodosztályú Barnsley, és Ferenczi is kivette a részét a sikerből.

A Chelsea a Huddersfieldet fogadta a Stamford Bridge-en, és már a 18. percben vezetést szereztek: Frank Lampard lövése talált utat a hálóba.

A vendégek nem adták fel, kevéssel az első félidő lefújása előtt egyenlítettek, és Michael Collins találatának köszönhetően döntetlennel vonulhattak a felek az öltözőbe.

A második félidőben a kékek eldöntötték a továbbjutást, előbb Lampard rúgta be második gólját, majd Kalou is bevette a vendégek kapuját.

A West Bromwich 5-0-ra verte idegenben a Coventry Cityt, a birminghamiek ötödik találatát Gera Zoltán szerezte.

A Cardiff a Wolverhamptont ütötte el a további kupaszerepléstől.

FA-KUPA

5. FORDULÓ
Bristol Rovers-Southampton 1-0 (Lambert 84.)
Coventry City-West Bromwich 0-5 (Brunt 12., Bednar 59., 69. – utóbbi tizenegyesből, Miller 76., Gera 78.)
Liverpool-Barnsley 1-2 (Kuyt 31., ill. Foster 57., Howard 90.)
Chelsea-Huddersfield 3-1 (Lampard 18., 60., Kalou 70., ill. Collins 45.)
Cardiff-Wolverhampton 2-0 (Whittingham 2., Hasselbaink 11.)