Buzsáky Ákos két góljával nyert és már nem sereghajtó a QPR

2007.12.22. 18:15
Az eddig sereghajtó QPR 2-1-re nyert a Colchester City ellen az angol labdarúgó-bajnokság második osztályának 23. fordulójában, miután Buzsáky Ákos két gólt szerzett. A liga többi magyar játékosa már nem örülhetett sikernek, a játéknap előtt listavezető, Gera Zoltánt foglalkoztató WBA 3-1-es vereséget szenvedett a Stoke City vendégeként, ezzel „átadta” az első helyet a Priskin Tamást nélkülöző Watfordnak.

• Southampton-Preston 0-1
A QPR-nál már a találkozó előtt ünnepi volt a hangulat, hiszen csütörtökön jelentették be, hogy a világ ötödik leggazdagabb emberének számító indiai Lakshmi Mittal húsz százalékos részesedést szerzett a klubban. Így sokan azt várják, hogy a csapat rövid időn belül alaposan megerősödik és a közeljövőben harcba száll az élvonalbeli tagságért.

Jelenleg azonban még a második ligás hely megőrzése a cél és ebben Buzsáky máris óriási részt vállal. Az októberben kölcsönbe érkezett magyar középpályás a korábbi találkozókon három találattal segítette csapatát, holtversenyben máris a gárda legeredményesebb futballistájának számított.

Szombaton a 10. percben sárga lappal figyelmeztetett Balogh Bélát is soraiban tudó Colchester volt az ellenfél az alsó házi rangadón és az első játékrész közepén a vendégek meg is szerezhették volna a vezetést. A 26. percben a kapus Lee Camp azonban a kapufára ütött egy veszélyes lövést, az ellentámadásból pedig Robert Malcolm átadása után Buzsáky 20 méterről volt eredményes.

A szünetig nem változott az eredmény, a fordulás után azonban nem kellett sokat várni az újabb hazai találatra. Az 52. percben Dexter Blackstock átadása Buzsákyt találta meg, és a magyar középpályás 9 méterről megszerezte újabb gólját! Immár 2-0-ra vezetett a QPR, egyértelműen Buzsáky remek és gólerős játékának köszönhetően.

A hazaiak azonban nem örülhettek sokáig a magabiztos vezetésnek, a 62. percben Mark Yeates 8 méterről szépített. A hajráig nem változott az eredmény, viszont a 81. percben emberelőnybe kerültek a vendégek. Ekkor Damian Stewart másodszor kapott sárga lapot, így el kellett hagynia a játékteret.

A Championships többi magyar játékosa már nem örülhetett sikernek, sőt a West Bromwich Albion kellemetlen kudarcot vallott. A 23. kört listavezetőként kezdő együttes Gera Zoltánnal a soraiban szenvedett 3-1-es vereséget a Stoke City vendégeként, a három gólt szerző Ricardo Fuller remeklése után.

A 45. perctől emberhátrányban játszó Burnely (Király Gábor védett) értékes pontot (0-0) szerzett az Ipswich Town vendégeként.

A Ferenczi Istvánra 65 percen át számító Barnsley 3-2-es vereséget szenvedett a Bristol City pályáján. A Plymouth Argyle (Halmosi Péter és Tímár Krisztiáán végig a pályán volt) 2-1-re kapott ki a Crystal Palace-tól. A Priskin Tamást nélkülöző Watford 1-0-ra nyert a Sheffield Wednesday vendégeként.