Benayoun kezdte, majd a végén Torres duplázott - nyert a Pool

2007.12.22. 18:40
Magabiztos győzelmet aratott az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) 18. fordulójában a Liverpool a Portsmouth ellen. Az Anfielden rendezett összecsapáson Yossi Benayoun kezdte a gólgyártást, majd Sylvain Distin találatával már kettővel vezetett a szünetben a hazai csapat. A folytatásban ugyan Benjani Mwaruwari szépített, ám Fernando Torres két találatával kialakult a 4-1-es végeredmény.
Fernando Torres (pirosban) és Sylvain Distin - mindketten liverpooli gólt szereztek
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
A Reina - Arbeloa, Hyypia, Carragher, Riise - Benayoun, Gerrard, Mascherano, Kewell - Torres, Kuyt kezdőcsapattal felálló Liverpool az első másodpercektől kezdve támadólag lépett fel a Portsmouth ellen.

A két csapat a forduló előtt azonos pontszámmal állt, (igaz a Pool egyel kevesebb mérkőzést játszott) így talán kisebb meglepetésnek is nevezhető, hogy a 16. percben már 2-0-ra vezetettek a hazaiak.

A 13. percben Fernando Torres cselezte be magát a büntetőterületre, a spanyol csatárt azonban szerelték a védők. A labda mégis Harry Kewell került, aki egyből megjátszotta Yossi Benayount. Az izraeli középpályás pedig ismételten bizonyította, hogy értéke a keretnek: remek kapásból szerzett góljával megszerezte a vezetést csapatának.

Három perccel később Sylvain Distin is betalált, ám a Pourtsmouth szerencsétlenségére, saját kapujába. Sol Campbell próbálta szerelni a kilépő Torrest, a labdát saját védőtársa lábára bombázta - az eredmény ismert.

Az első félidő utolsó negyedórájában alábbhagyott a Benitez-csapat lendülete. Ráadásul a szünet után is úgy tűnt az öltözőben maradtak a "vörösök", az 57. percben ugyanis szépített a Portsmouth. Benjani Mwaruwari kapott forintos labdát a csereként beálló Nwankwo Kanutól, majd egy remek csellel elküldte gyufáért a rátörő John Arne Riisét és higgadtan a rövid sarokba lőtt.

Bár a vendégek a szépítőtalálat után mindent megtettek az egyenlítés érdekében, a 67. perc történése végleg szertefoszlatta győzelmi reményeiket. Ekkor Torres elé pattant a labda a 16-oson belül, a spanyol pedig a kapu bal alsó sarkába belsőzött. A 85. percben pedig a jobb alsóba...

Az Anfielden magabiztos 4-1-es győzelmet aratott a Liverpool.

PREMIER LEAGUE

• 18. FORDULÓ:
  • Aston Villa-Manchester City 1-1 Carew 14. ill. Bianchi 11.)
  • Bolton Wanderers-Birmingham City 3-0 (Diouf 73., Anelka 78., 90+3.)
  • Fulham-Wigan Athletic 1-1 (Dempsey 78. ill. Bent 70.)
  • Liverpool-Portsmouth 4-1 (Benayoun 13., Distin 16.-öngól, Torres 67., 85. ill. Mwaruwari 57.)
  • Middlesbrough-West Ham United 1-2 (Wheather 40. ill. Ashton 44., Parker 90.)
  • Reading-Sunderland 2-1 (Ingimarsson 69., Hunt 90+2. ill. Chopra 82.-tizenegyesből)