Hozta a kötelezőt az Arsenal és a Liverpool, botlott a Chelsea

2007.09.29. 18:44
Nem bírt hazai pályán a Fulhammel a Chelsea az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) 8. fordulójában. A "kékek" végig fölényben játszottak, ám a győztes találatot nem bírták megszerezni a 0-0-s végeredménnyel záródó találkozón. Nyert viszont az Arsenal és a Liverpool is. A listavezető a West Ham otthonában, míg Rafa Benítez alakulata a Wigan vendégeként gyűjtötte be a három pontot. Mindkét csapat 1-0-ra nyert.
Nagy volt a küzdelem a pályán, gól azonban nem született
Reuters
Reuters

LEAGUE CHAMPIONSHIP

A Barnsley csapatában Ferenczi István tizenöt perc játék után cserét kért, és sérülés miatt elhagyta a pályát. A Burnley kapuját végig Király Gábor védte egykori csapata a Crystal Palace ellen. Fülöp Márton is végigjátszotta a Leicester City színeiben a Stoke City elleni bajnokin. A Plymouthban Buzsáky Ákos 55 percet kapott mesterétől.
  • Watford-Blackpool 1-1
A Chelsea már a harmadik percben elvesztette a Demspey által lekönyökölt John Terryt, a rutinos védőt arccsonttöréssel szállították kórházba. A 33. percben Andrij Sevcsenko szerezhette volna meg a vezetést a házigazdáknak, ám Salomon Kalou bal oldali beadása után a jobb kapufa mellé belsőzött az ukrán aranylabdás.

Két perccel később Didier Drogba maradt le centiméterekkel egy laposan középrelőtt labdáról.

Az első félidőben gyakorlatilag felborult a pálya, a Chelsea több mint hetven százalékban birtokolta a labdát.

A szünet után semmit sem változott a meccs képe. Továbbra is Avram Grant alakulata irányította a játékot, a Fulham erejét többnyire a védekezés őrölte föl.

Az 58. percben ismét Drogba veszélyeztetett, ám távoli lövését biztosan hárította Kasey Keller, a vendégcsapat kapusa. Alig tíz perccel később pedig Kalou közeli fejese kerülte el az amarikai hálóőr kapuját - úgy tűnt a Fortuna ezen a napon a Fulham mellé állt. A 73. percben pedig az addig igen agilisan futballozó Drogba is.

Bő negyedórával a rendes játékidő vége előtt Chris Baird arcába szállt bele kíméletlenül az elefántcsontparti játékos, aki ezért megkapta második sárgáját a játékvezetőtől.

A folytatásban sem esett gól, a Chelsea hazai pályán hullajtott pontokat.

Hozta a kötelezőt viszont az Arsenal és a Liverpool is. A listavezető Wenger-alakulat a West Ham Unitedhez látogatott, és Robin van Persie góljával 1-0-ra nyert.

A "vörösöknél" Yossy Benayoun volt a sikerkovács. Az izraeli játékos a 74. percben talált be, és alakította ki a szintén 1-0-s végeredményt az otthon játszó Wigan Athletic ellen.

Említést érdemel még a Portsmouth-Reading összecsapás is ahol egy átlagos vízilabda-mérkőzés eredményét termelte össze a két csapat. Benjamin Mwaruwari mesterhármasának is köszönhetően a Porsmouth otthon tartotta a három pontot a 7-4-es végeredménnyel záruló összecsapáson.

PREMIER LEAGUE

• 8. FORDULÓ:
  • Chelsea-Fulham 0-0
  • Derby County-Bolton W. 1-1 ( Miller 18. ill. Anelka 31.)
  • Portsmouth-Reading 7-4 (Mwaruwari 7., 37., 70., Hreidarsson 56., Kranjcar 73., Davis 81, Muntari 90. ill. Hunt 45., Kitson 48., Long 79., Shorey 90.
  • Sunderland-Blackburn R. 1-2 (Leadbitter 90. ill. Bentley 53., Santa Cruz 55)
  • West Ham United-Arsenal 0-1 (Van Persie 13.)
  • Wigan Athletic-Liverpool 0-1 (Benayoun 74.)