Nyert a Manchester és a Chelsea is

2007.01.31. 23:12
Nem botlottak az esélyesek az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában: a Chelsea és a Manchester United is magabiztosan nyert. José Mourinho együttese a Blackburnt, míg Sir Alex Ferguson csapata a Watfordot verte meg. Aidy Boothroyd nem nevezte Priskin Tamást a mérkőzésre.
Rooneyt szorongatja Alhassan Bangura
Reuters
Reuters

A Chelsea-nél visszatért a kezdőbe Michael Ballack és Claude Makelele. Didier Drogba ékpárja Andrij Sevcsenko volt.

Drogba próbál megszabadulni Emertontól
Reuters
Blackburn-helyzetekkel indult a meccs, de öt perc játék után mégis José Mourinho csapata örülhetett: Lampard labdájával Drogba átverte Henchoz-t, majd Friedel hálójába lőtt 11 méterről.

Az amerikai kapus néhány perccel később megakadályozta, hogy újra a kapujába kerüljön a labda, Sevcsenko nagy helyzeténél hárított bravúrral (az ukránnak több lehetősége is akadt a mérkőzésen). Friedelnek a későbbiekben is voltak nagy védései, de Obi Mikel remek labdája után Frank Lampard bevette a hálóját. A blackburniek az eset előtt büntetőt reklamáltak Nonda lövésénél – eredménytelenül…

A Chelsea megnyerte a találkozót (Kalou a hosszabbításban rúgta a harmadikat), de elvesztette Ashley Cole-t, akit sérülés miatt le kellett cserélni.

A Watford a listavezető Manchester United otthonában lépett pályára. Aidy Boothroyd menedzser nem nevezte a találkozóra Priskin Tamást. Az MU-nál Sir Alex Ferguson több játékost is pihentetett, így a kezdők között kapott szerepet Kuszczak, O’Shea, Richardson és Solskjaer is.

Gera örülhetett a magyar rangadón

Az angol másodosztályban Gera Zoltán csapata Buzsáky Ákosék ellen játszott.

A West Bromwich légiósa a kispadon kapott helyet, a 65. percben állt be Jason Koumas helyére. A Plymouthban Buzsáky Ákos végigjátszotta a találkozót, Halmosi Pétert 53 perc után Sinclair váltotta, míg Tímár Krisztián ugyan ott ült a kispadon, de nem kapott lehetőséget.

A mérkőzés hőse Diomansy Kamara volt, aki két góljával hozzásegítette a WBA-t, hogy sorozatban nyolcadik győzelmét szerezze hazai pályán. A vendégek részéről Fallon csak szépíteni tudott.
ANGOL MÁSODOSZTÁLY
Southampton-Sheffield Wednesday 2-1
West Bromwich-Plymouth 2-1
A 20. percben éppen a norvég csatár harcolt ki büntetőt, miután DeMerit lerántotta őt. Cristiano Ronaldo állt a labda mögé, és biztosan lőtt a kapu jobb sarkába.

A Manchester magabiztos volt, de egy alkalommal nagy szerencsével úszták meg a gólt, amikor Powell beadását elnézte Kuszczak, és a labda a kapufáról pattant a mezőnybe. A 60. percben Richardson középre ívelését Doyley védhetetlenül csúsztatta a saját hálójába. Ezután a csereként beállt Henrik Larsson, majd Wayne Rooney végképp fölényessé tette a hazai győzelmet.

Villámrajtot vett a Newcastle az Aston Villa ellen, előbb James Milner egy szép szóló után mattolta Sörensent, majd a fiatal játékos gólpasszt adott, labdáját Kieron Dyer bólintotta a hálóba.

A birminghamiek még az első félóra vége előtt szépíteni tudtak a debütáló Ashley Young révén, aki a Watfordot hagyta ott a Villa kedvéért, de az egyenlítés már nem sikerült, sőt, Sibierski bebiztosította a győzelmet.

Boltonban Henrik Pedersen első idénybeli gólja gyors hazai vezetést eredményezett, de El-Karkuri hamar kiegyenlített. A Boltonban Nicolas Anelka még az első félidőben cserét kért, és nélküle már nem ment Sam Allardyce játékosainak.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

25. FORDULÓ
Chelsea-Blackburn 3-0 (Drogba 6., Lampard 67., Kalou 90.)
Bolton-Charlton 1-1 (H. Pedersen 6. ill. El-Karkuri 12.)
Manchester United-Watford 4-0 (C. Ronaldo 20.-11-es, Doyley 60.-öngól, Larsson 70., Rooney 71.)
Newcastle-Aston Villa 3-1 (Milner 5., Dyer 7., Sibierski 90. ill. Young 25.)