A bolgár Dimitar Berbatov nyáron távozik Németországból és pályafutását az angol élvonal ötödik helyezettjénél, a Tottenham Hotspur csapatánál folytatja.

Berbatov búcsúzik a Bundesligától

Berbatov búcsúzik a Bundesligától
A német Bayer Leverkusen 25 éves támadójáért 16 millió eurót fizetett ki a londoni klub. Berbatov jelenleg már csak a munkavállalási engedélyre vár, ha ez kész, július 1-én csatlakozik a Spurs keretéhez.
Az NSO ajánlja
„A Tottenham egészen különleges csapat. A keretben egészen fiatal játékosok is találhatók, kitűnő a menedzsere és az edzői gárda. – lelkendezett a bolgár klasszis. – Alig várom, hogy csatlakozhassam hozzájuk.”
Martin Jol, a fővárosiak holland trénerének irányítása alatt a csapat az Arsenal mögött az ötödik helyen végzett az idei szezonban, két ponttal maradva csak le a Bajnokok Ligájában való indulást jelentő negyedik helyről.
Berbatov a múlt héten még azt nyilatkozta, hogy legszívesebben a spanyol élvonalba igazolna. Érdekesség, hogy a Tottenhamen kívül egy másik londoni klub, éppen a Bajnokok Ligája-döntős Arsenal is tárgyalt a játékossal.
„Számos klub érdeklődött Dimitar után Franciaországból, Spanyolországból és az angol bajnokságból – nyilatkozta a Damien Comolli, a Tottenham sportigazgatója – nagyon örülünk, hogy végül minket választott.”
A bolgár játékost, aki még tinédzserként hazájában, a CSKA Szófia csapatánál tűnt fel, decemberben újra megválasztották az év játékosának Bulgáriában, immár negyedszer.
NYERJEN A ZÁSZLÓKKAL!

Nyomja a CTRL C-t most!
JÁTSZOM! (klikk ide!)
Választása Németországra esett, és 2001-ben a Bundesligába igazolt. A következő évben már a Bajnokok Ligája döntőjébe vezette a Bayer Leverkusen csapatát. Az idei szezonban 34 meccsen 21 gólt szerzett.
Berbatov a nemzeti csapatban is eredményesnek bizonyult. 18 évesen, 1999 novemberében lépett először pályára hazája színeiben, egy év múlva pedig, Dánia csapata ellen rögtön az első labdaérintéséből gólt szerzett.
A 2004-es Európa Bajnokság selejtező mérkőzésein hat alkalommal lépett pályára, ebből öt alkalommal talált be az ellenfelek hálójába.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







