Ismét Fowler gólja döntött

Vágólapra másolva!
2006.04.16. 17:57
Címkék
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a 34. forduló záró találkozóján a Liverpool Fowler góljával idegenben nyert. A tabellán a harmadik helyen álló vendégcsapat a középmezőny elején, egészen pontosan a hatodik helyen található Blackburn Rovers vendégeként lépett pályára.
PREMIER LEAGUE, 34. FORDULÓ
Blackburn Rovers Liverpool 0-1 (0-1)
Aston Villa Birmingham 3-1 (1-1)
PREMIER LEAGUE, 34. FORDULÓ
Blackburn Rovers Liverpool 0-1 (0-1)
Aston Villa Birmingham 3-1 (1-1)
A gólszerzőnek Morientes és Alonso gratulál
Reuters
A gólszerzőnek Morientes és Alonso gratulál


Szavazás

Melyik csapat nyeri a Premier League-t?

Írja be az itt látható számot!
A győztes gólt a 29. percben érdekes körülmények között Fowler szerezte. Cissé ugyanis méteres lesen állt egy vendégtámadásnál, ám nem tudott játékba avatkozni. Mondjuk nem rajta múlt és a labda is felé szállt, de még időben kapcsolt és kezét széttárva megállt.

Morientes a második hullámban, a védők mögül érkezve az ajándéklabdával meglépett, négy hazai védő későn zárt vissza és a középcsatár helyén időben érkező Fowler jobb belsővel a bal alsóba küldte a spanyol társ által precízen visszapasszolt labdát.

Fowler az előző fordulóban, hazai pályán a Bolton elleni mérkőzés egyetlen, így győztes gólját szerezte. Nem mellékesen a rutinos támadó immár zsinórban három találkozón volt eredményes.

A Liverpool egész végig mezőnyfölényben játszott, Cissé egymaga meggyőzőbbé tehette volna a különbséget és megnyugtatóbbá a győzelmet, ám a vendégsikert igazából semmi nem veszélyeztette. Leginkább a többnyire tanácstalan hazaiak.

A Liverpool három pontra megközelítette a tabellán második helyen álló Manchester Unitedet, igaz egy mérkőzéssel többet játszottak riválisuknál.

A szezonban a 22. győzelmüket aratták, a 8. vendégségben. A Blackburn a 12. vereségét könyvelhette el az idényben, de csak a harmadikat pályaválasztóként.

Az Aston Villa nyerte a birminghami rangadót, a mérkőzés hőse Milan Baros volt, aki kétszer is bevette Maik Taylor hálóját. Vereségével a Birmingham City továbbra is a kiesést jelentő 18. helyen áll, három ponttal lemaradva a Portsmouthtól.
Legfrissebb hírek

NBA: nem akármilyen visszatérés, Jalen Green győzelemre vezette a Sunst

Amerikai sportok
38 perce

NS-kerekasztal: öltözői szigor? A futballpályán nincs demokrácia!

Magyar válogatott
45 perce

NHL: Crosby nyerte a 99. ütközetet Ovecskin ellen

Amerikai sportok
47 perce

Szabó István: Nem hátsó szándékkal ülök majd a lelátón; A vége szoros lett, de a Fradi hozta a kötelezőt

E-újság
8 órája

A jobbomon foglalj helyet! – Kiss Antal publicisztikája

Magyar válogatott
8 órája

A bravúr kapujában – Thury Gábor jegyzete

Európa-liga
8 órája

Pénteki sportműsor: Babosék a vb-döntőért teniszeznek; indul a Sao Pauló-i F1-es hétvége

Birkózás
8 órája

Ez egy ilyen hét: a Bayern München a kosár Euroliga keretében is győzött Párizsban

Kosárlabda
8 órája
Ezek is érdekelhetik