Vesztésre állt a Calgary, de remek hajrával megnyerte az NHL albertai derbijét

K. Zs.K. Zs.
Vágólapra másolva!
2024.10.14. 08:02
Az edmontoni Jeff Skinner blokkolni próbálja Ryan Lomberg passzát, a háttérben az egyik Calgary-gólszerző, Justin Kirkland (Fotó: Getty Images)
Őrzi veretlenségét a Calgary, a Dallas, a Vegas és a Winnipeg az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) 2024–25-ös idényében: mind a négy csapat elkönyvelte a harmadik győzelmét hétfőre virradóra.

Hiába vezetett Jeff Skinner góljával az Edmonton, az albertai derbit a vendég Calgary nyerte meg, köszönhetően remek harmadik periódusának. Anthony Mantha, Justin Kirkland és Connor Zary is a hazai kapuba talált az utolsó húsz percben; az első vendéggól szerzője, Rasmus Andersson két assziszttal vette ki a részét ebből a játékrészből. Íme, Kirkland gólja:

Dallasban Sam Steel és Wyatt Johnston ütötte a gólokat, méghozzá 13 másodperc alatt az első harmadban, ám oroszlánrésze volt a Seattle legyőzésében a Stars kapujában shutouttal, 25 védéssel debütáló Casey DeSmithnek is.

Jake Middleton góljával a Minnesota szerzett vezetést, Mark Scheifele még az első harmadban egyenlített, majd a ráadás 51. másodpercében Kyle Connor vágta be a Winnipeg győztes gólját. Connor Hellebuyck 26 védéssel járult hozzá a hazai sikerhez. A döntő gól:

A Vegas és az Anaheim 1–1-gyel fordult az utolsó harmadra, annak hatodik percében Tomás Hertl ütötte a hazaiak győztesnek számító, emberelőnyös gólját (lásd lent), majd betalált még Pavel Dorofejev is.

NHL, ALAPSZAKASZ
Winnipeg Jets–Minnesota Wild 2–1, h. u.
Dallas Stars–Seattle Kraken 2–0
Edmonton Oilers–Calgary Flames 1–4
Vegas Golden Knights–Anaheim Ducks 3–1

 

Legfrissebb hírek

Milánó 2026: megszületett a végleges megállapodás az NHL-játékosok szerepléséről

Jégkorong
2025.07.02. 19:14

Gyász: elhunyt a Detroit legendája, a háromszoros bajnok Alex Delvecchio

Amerikai sportok
2025.07.02. 09:45

Hosszabbított legjobbjaival a Stanley-kupa-győztes Florida

Amerikai sportok
2025.07.01. 16:13

82 helyett 84 meccses lehet az NHL-alapszakasz

Amerikai sportok
2025.06.28. 14:57

Négy év után ismét védő lett az első kiválasztott az NHL-drafton

Amerikai sportok
2025.06.28. 09:46

Sam Reinhart mesternégyesével ismét Stanley-kupa-győztes a Florida

Amerikai sportok
2025.06.18. 06:50

Jaromír Jágr 53 évesen is folytathatja

Jégkorong
2025.06.15. 12:13

NHL: Edmontonban nyert, egy meccsre a címvédéstől a Florida Panthers – videók

Amerikai sportok
2025.06.15. 08:11
Ezek is érdekelhetik