NHL: a Panthers esélyt sem hagyott az Oilersnek a döntő első meccsén

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.06.09. 07:47
NHL: JUN 08 Stanley Cup Final - Oilers at Panthers
Szergej Bobrovszkij parádés teljesítménnyel nullázta le az Oilers klasszisait (Fotó: Getty Images)
A házigazda Florida Panthers került előnybe az Edmonton Oilers elleni Stanley-kupa-döntőben az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).

A Panthers remekül kezdett, Sam Reinhart és Aleksander Barkov összjátéka után Carter Verhaeghe révén már négy perc után vezetett, amit a második harmad elején duplázott meg Evan Rodrigues.

Az Oilersből most Zach Hyman, Connor McDavid és Ryan Nugent-Hopkins is elmaradt átlagos teljesítményétől, elsősorban a 32 lövésből 32-t védő Panthers-kapus, Szergej Bobrovszkij miatt, ráadásul a szépíteni igyekvő vendégek az utolsó másodpercekben kaptak egy üres kapus gólt is és 3–0-s vereséggel kezdték az egyik fél negyedik győzelméig tartó Stanley-kupa-döntőt.

NHL, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Florida Panthers–Edmonton Oilers 3–0
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Florida Panthers javára