NBA: csaknem negyvenpontos győzelemmel maradt életben a Dallas

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.06.15. 06:39
Luka Doncicék két és fél negyed alatt elintézték a Boston Celticset (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) döntőjének negyedik meccsén a Dallas Mavericks 122–84-re legyőzte a Boston Celticset, így szépített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

Ahogy a harmadik meccsen, ezúttal is remekül kezdett a Dallas, az első negyed végére 13 ponttal vezetett. Ezúttal viszont a Boston nem tudott visszavágni, a Luka Doncic vezette Mavericks nem vette le a lábát a gázpedálról és már a félidőben 61–35-re vezetett.

A harmadik negyedben sem volt változás, 38  pontos hazai vezetésnél mindkét csapat részéről jöhettek a cserejátékosok. A Dallas 122–84-re nyert, ami a harmadik legnagyobb különbség az NBA-döntők történelmében. A Boston öt hét után most először kapott ki, így nem sikerül az a történelmi tett, hogy az NBA-ben elsőként a konferenciadöntőben és a bajnoki döntőben is söpréssel nyerjen.

A Boston ezúttal minden szinten gyenge volt, a 35 pontos félidei teljesítmény a legkevesebb bármelyik félidőt tekintve, mióta Joe Mazzulla a csapat vezetőedzője. A hazaiak legponterősebb játékosa Luka Doncic volt, aki 29 pontjából 25-öt az első félidőben szerzett. A szlovén mellett Kyrie Irving 21 pontig jutott, míg a padról beszálló Tim Hardaway 12 perc alatt öt triplát dobott.

Az ötödik mérkőzést Bostonban rendezik, magyar idő szerint kedd hajnalban.

NBA, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Dallas Mavericks–Boston Celtics 122–84 (34–21, 27–14, 31–25, 30–24)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 a Boston Celtics javára