NBA: Doncic megállíthatatlan, harmadik meccsét is megnyerte a Dallas

T. Z.T. Z.
2024.05.27. 07:02
Minnesota Timberwolves v Dallas Mavericks - Game Three
Luka Doncic ismét pazar formában kosárlabdázott (Fotó: Getty Images)
A Dallas Mavericks hazai pályán 116–107-re legyőzte a Minnesota Timberwolves együttesét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság főcsoportdöntőjének harmadik mérkőzésén helyi idő szerint vasárnap este, és egy győzelemre került a nagydöntőtől.

A találkozón hazai részről ismét elemében volt Luka Doncic, aki ezúttal 33 pontot dobott, emellett kiosztott öt asszisztott és összeszedett hét lepattanót. A Minnesotánál Anthony Edwards emekedett ki 26–9–9-es mutatóval, de ez a teljesítmény is kevés volt. A Dallas győzelmének köszönhetően már 3–0-ra vezet az összesítésben, és egy győzelemre van attól, hogy 13 év szünet után ismét nagydöntőt játsszon az NBA-ban. Ezt helyi idő szerint kedden, hazai pályán biztosíthatja be a texasi együttes.