NBA: LeBron Jamesék olyat tettek, amire 1971 óta nem volt képes a Lakers

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.25. 08:13
LeBron Jamesék közel 300 pontos meccset nyertek a Pacers ellen (Fotó: Getty Images)
Nem a védekezésről szólt az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti hétfői játéknapján rendezett Los Angeles Lakers–Indiana Pacers mérkőzés, hiszen a 150–145-ös hazai siker során Anthony Davis, LeBron James, Pascal Siakam és Tyrese Haliburton is dupla duplázott.

Változatos negyedeket produkált a két csapat, az elsőt hat, a negyediket 12 ponttal nyerte a vendég Pacers, de a másodikban 10-zel, a harmadikban 13-mal volt jobb a Lakers, amely a kiélezett végjátékot is jól bírta, s úgy nyert 150–145-re, hogy Anthony Davis 36 ponttal, 16 lepattanóval, LeBron James 26 ponttal és 10 gólpasszal, Spencer Dinwiddie 26, Austin Reaves pedig 25 ponttal zárt – a túloldalon Pascal Siakam 36 pontos, 12 lepattanós, Tyrese Haliburton 12 pontos, 10 asszisztos dupla duplát jegyzett.

Olyanra három éve nem volt példa, hogy egy csapat négy játékosa is eljusson 25 pontig (2021. február 12-én a Utah Jazznél voltak képesek erre), a Lakersszel pedig legutóbb 1971. január 24-én fordult elő ilyen, akkor Wilt Chamberlain, Jerry West, Happy Hairston és Keith Erickson volt erre képes.

A másik Los Angeles-i csapat, a Clippers viszont kissé meglepő vereséget szenvedett hazai pályán a Joel Embiidet továbbra is nélkülöző Philadelphia 76ers ellen, hiszen a vendégek már az első negyedben 41 pontot szórtak, erre pedig nem tudott érdemben reagálni a házigazda, melynek sztárjai is visszafogott teljesítményt nyújtottak, Kawhi Leonard volt közülük a legjobb 20 ponttal, James Harden pedig 12 ponttal, 14 assziszttal dupla duplázott a 121–107-es hazai vereség alkalmával.

A mérkőzés azonban Paul George számára emlékezetes marad, hiszen megelőzte Jamal Crawfordot és már 11. helyen áll az NBA örökös pontlistáján a sikeres triplák tekintetében.

Az előző kiírásban döntős Miami Heat kiváló csapatteljesítménnyel ütötte ki a Cleveland Cavalierst, a floridaiak ugyanis úgy nyertek 121–84-re, hogy legtöbb pontot szerző játékosuk – Haywood Highsmith – is csupán 18 egységig jutott, de a csapat hét játékosa is eljutott 10 pontig. Rangadó helyett nagyon egyoldalú volt az Oklahoma City Thunder Milwaukee Bucks elleni vendégjátéka, melyet a hazaiak a 30 ponttal és 19 lepattanóval záró Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) mellett a tripla duplázó Khris Middleton (11–10–10) vezérletével nyertek meg 118–93-ra – az OKC sztárja, Shai Gilgeous-Alexander mindössze 12 pontig jutott. Az OKC vereségével pedig a címvédő Denver Nuggets állt a Nyugati főcsoport élére.

A Golden State Warriorsnak nem volt elég Steph Curry 31 pontja, a Minnesota Timberwolves ugyanis hazai pályán a 23 pontos Anthony Edwards mellett Naz Reid (20 pont, 12 lepattanó) és Rudy Gobert (17 pont, 12 lepattanó) vezérletével 114–110-re nyert.