NBA: a Görög Szörny egész pályás gólpasszal sokkolta a Sixerst

K. Zs.K. Zs.
2024.02.25. 21:58
Janisz Adetokunbo 30 pontig jutott a Bucksban (Fotó: Getty Images)
Már az első negyedben jelentős előnyt szerzett a Milwaukee Bucks a Philadelphia 76ers otthonában, és 119–98-ra meg is nyerte a két keleti élcsapat mérkőzését az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) vasárnapi játéknapján, amelyen a Phoenix Suns 123–113-ra legyőzte a Los Angeles Lakerst.

A vendégek soraiban Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) egy gólpassz híján tripla duplát ért el (30 pont, 12 lepattanó, 9 assziszt); a görög válogatott világklasszis második negyedet lezáró, egész pályás gólpassza Brook Lopeznek ritka vizuális csemege.

Damian Lillard 24, Malik Beasley 20 pontot szerzett a vendégcsapatban, Tyrese Maxey 24 ponttal vezette a philadelphiai lőlapot.

A Phoenix Suns kiváló első negyedet produkált a Los Angeles Lakers ellen, 45–28-ra megnyerte a játékrészt. A folytatásban ugyan zárkóztak LeBron Jamesék (27–35, 23–27), ez kevés volt a fordításhoz, különösen úgy, hogy az utolsó etap is a hazaiaké lett, akik végül 123–113-ra diadalmaskodtak.