NBA: Jokics és Doncic rendkívüli játéka egyaránt kevés volt győzelemhez

S. B.S. B.
2023.12.03. 09:09
Jokics tripla-duplája ismét nem volt elég (Fotó: Getty Images)
A címvédő Denver Nuggets a Sacramento Kings otthonában 123–117-re, míg a Dallas Mavericks az Oklahoma City Thunder ellen 126–120-ra kapott ki az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján.

A denveriek jól kezdték a mérkőzést, de a második negyedben a De'Aaron Fox (26 pont, 4 lepattanó, 16 gólpassz) vezette Kings 20 ponttal megverte a vendégeket, akik hátrányukból a második félidőben faragni még tudtak, ám felállni már nem.

Nem ez volt az első alkalom az idényben, hogy a ligában kétszer is a legértékesebb játékosnak (MVP) bizonyuló Nikola Jokics varázslatos teljesítménye ellenére sem tud győzni a címvédő. Ezúttal a szerb klasszis 36 pontot szórt, 13 lepattanót szedett össze és 14 asszisztot osztott ki csapattársainak, de ez is kevés volt a Sacramento otthonában.

Luka Doncic Jokicshoz hasonlóan érezhetett a meccs után, hisz az ő tripla duplája (36–15–18) sem segítette győzelemre a Maverickset. A Kyrie Irvinget hiányoló Dallas az első félidőben nehezen tudta tartani a tempót a fiatal tehetségekkel teletűzdelt OKC ellen, és bár a folytatásban már sokkal biztatóbb volt a játéka, a fordítás nem jött végül össze. A Thundernél meglepő módon Jalen Williams volt a legeredményesebb a maga 23 pontjával, de rajta kívül még hét (!) játékos jutott két számjegyű pontig.

A Warriors rendkívül szoros csatában maradt alul a Clippersszel szemben. A Golden State vol, hogy 22-vel is el tudott húzni, ám hamar észbe kaptak a Los Angeles-iek, így a negyedik negyedben már egyértelműen kétesélyes volt a találkozó. Az utolsó másodpercekben még a magához képest nem kiemelkedően teljesítő Stephen Curry (22–4–11) csapata két ponttal vezetett, de ekkor megvillantotta a klasszisát Paul George (25–6–6) egy gyönyörű hármassal, ami a győzelmet jelentette a hazaiaknak.

A Houston Rockets és a Los Angeles Lakers összecsapásán az egyik legérdekesebb pillanat az volt, mikor LeBron James összeszólalkozott az ellenfél vezetőedzőjével, a balhés múltú Ime Udokával. Pontosan nem lehet tudni mi hangzott el, de a „beszélgetést” követően az edzőt kiállították a klasszis játékos pedig technikait kapott.