NBA: Doncic remeklése győzelmet ért a Dallasnak, hosszabbításban nyert a Bucks

2023.12.12. 07:39
Janisz Adetokunbo hosszabbításban vezette győzelemre a Milwaukee Buckst (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint kedd hajnali mérkőzésein a Milwaukee Bucks hosszabbításban múlta felül a Chicago Bullst, míg a Philadelphia 146 pontot szórva győzött a Washington Wizards ellen. A San Antonio Spurs ismét, sorozatban 16. alkalommal kapott ki, ezúttal a Houston Rockets vendégeként, míg a szerbek csatáját Bogdan Bogdanovics nyerte Nikola Jokiccsal szemben, a meccset viszont a Denver Nuggets húzta be Atlantában.

A Chicago Bulls derekasan helytállt a Milwaukee Bucks vendégeként. Habár a hazaiak egyszer sem voltak hátrányban, a 41 ponttal záró DeMar DeRozan vezérletével kiharcolta a hosszabbítást a Bulls. Ott azonban a dupla-duplát hozó Janisz Adetokunbo fémjelezte Bucks hétpontos előnyt épített ki, ami már elég volt a győzelemhez.

Nem volt kérdés a Philadelphia győzelme. A 76ers már a félidőben 29 ponttal vezetett a Washington ellen, a végeredmény pedig 146–101 lett. Joel Embiid és Tyrese Maxey ezúttal is ellenállhatatlan párost alkotott, összesen 58 ponttal, 11 lepattantóval és 12 assziszttal zárták a találkozót.

Jóval kevesebb pontot hozott a San Antonio Spurs vendégjátéka a Houston Rockets ellen. A 93–82-vel záruló texasi derbin ugyan Victor Wembanyama 15 pontig és 18 lepattanóig jutott, de a Spurs sorozatban 16. alkalommal is vereséget szenvedett.

A 41 pontos Jaren Jackson ugyan túlszárnyalta a 35 ponttal záró Luka Doncicot, de a Dallas Mavericks nagyobb hatékonysággal dobott, aminek köszönhetően 120–113-ra nyert a Memphis Grizzlies otthonában.

Három vereség után javított a Denver Nuggets. A pályán a legjobb szerb játékos nem a 25 pontos Nikola Jokics volt, hanem a 40 ponttal záró Bogdan Bogdanovics, aki mellé viszont nem nőttek fel a társak, így az Atlanta sorozatban negyedik vereségét szenvedte el.