NBA: micsoda feltámadás! Egyszer vezetett, de győzött Phoenixben a San Antonio

2023.11.01. 07:08
Keldon Johnson volt az óriásit hajrázó San Antonio nyerőembere (Fotó: Getty Images)
A teljes mérkőzésen csupán egyszer, de saját szempontjából a legjobbkor vezetett a San Antonio Spurs a Phoenix Suns ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszának magyar idő szerinti szerdai játéknapján, Gregg Popovich csapata úgy nyert 115–114-re idegenben, hogy a mérkőzés nagy részében több mint tízpontos hátrányban volt.

Negyedik mérkőzésén sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Cleveland Cavaliers, amely hazai pályán Donovan Mitchell 26 pontja ellenére simán kikapott 109–91-re a New York Knickstől, melyben Julius Randle dupla duplával (19 pont, 10 lepattanó, 2 assziszt), Jalen Brunson pedig 19 pontja mellett öt lepattanóval és két assziszttal vette ki a részét a győzelemből.

A Los Angeles Clippers a nagyszünetben még hátrányban volt az Orlando Magic elleni hazai meccsén, de a harmadik negyedben nemcsak fordítottak a Paul George vezérelte kaliforniaiak, hanem lényegében a meccset is eldöntötték, köszönhetően annak, hogy ezt a felvonást 41–21-re hozta a Clippers, amely 118–102-re győzött.

A hazaiak legjobbja Paul George volt 27 ponttal, illetve hét-hét lepattanóval és asszisztal, Russell Westbrook 18 pontot, hat lepattanót és hét gólpasszt tett a közösbe, míg az Orlando legjobbja Paolo Banchero volt 15–4–4-es mutatóval.

Alaposan bekezdtek Kevin Duranték az idei 1/1-es Victor Wembanyamát is soraiban tudó San Antonio Spurs ellen, a Phoenix 8–0-s kezdése után fokozatosan növelte előnyét, melyet a nagyszünetig 19 pontra növelt, majd a harmadik negyedben többször vezetett 20-szal is.

Gregg Popovich csapatának azonban innen is volt visszaút, s az sem állította meg a vendégeket, hogy az utolsó negyed derekán is 107–97-re ment a Suns, a Spurs ugyanis óriásit hajrázott, Keldon Johnson Kevin Duranttől szerzett labdájával 114–111-ről fordított és nyert 115–114-re.

A vendégek és a meccs legeredményesebb játékosa Keldon Johnson volt 27 ponttal, három lepattanóval és négy assziszttal, az 1/1-es Wembanyama 18 pontig, nyolc lepattanóig és egy asszisztig jutott, míg a Sunstól Kevin Durant 26–2–7-es, Eric Gordon pedig 20–2–6-os mérleggel zárt.

A Suns sztárja, Kevin Durant a mérkőzésen megszerezte 27 000. pontját a ligában, s feljött az örökranglista 12. helyére.