NBA: Maxey 50 ponttal vezette győzelemre Embiidéket

D. S. B.D. S. B.
2023.11.13. 08:14
Tyrese Maxey (0) 50 ponttal vezette győzelemre a 76erst (Fotó: Getty Images)
Váratlan vereséget szenvedett a Denver Nuggets az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti hétfői játéknapján, a címvédő ugyanis Nikola Jokics 36 pontos, 21 lepattanós és 11 asszisztos tripla duplája ellenére 107–104-re kikapott a Houston Rockets vendégeként. A Philadelphia 76erst az 50 pontos Tyrese Maxey vezette győzelemre, a Golden State Warriorsnak viszont Steph Curry 38 pontja sem volt elég a sikerhez, a Los Angeles Lakers LeBron James nélkül, Anthony Davis dupla duplájával nyert.

Nem Nikola Jokicson múlt. A címvédő Denver Nuggets szerb sztárja a Houston Rockets vendégeként is igazolta klasszisát, de hiába hozott össze 36 pontot, 21 lepattanót és 11 asszisztot, illetve zárt Michael Porter 25 pontos, tíz lepattanós dupla duplával, a texasiak Fred VanFleet (26–2–4) és Alperen Sengün (23–8–5) játékára építve 107–104-re nyerni tudtak otthon.

Remek egyéni teljesítményeknek köszönhetően verte pontgazdag mérkőzésen a Philadelphia 76ers az Indiana Pacerst. A hazaiak az 50 pontig (!), hét lepattanóig és öt asszisztig jutó Tyrese Maxey, valamint a dupla duplázó Joel Embiid (37–13–7) játékára építve múlták felül 137–126-ra a Tyrese Haliburton (25–1–17) által vezérelt vendégeket.

A mérkőzés utáni interjúban Maxey csapattársának, Kelly Oubre Jr.-nak ajánlotta a győzelmet azok után, hogy a 27 éves újonc a napokban cserbenhagyásos gázolás áldozata lett, jelenleg kórházban kezelik, stabil állapotban.

A Dallas Maverickset Kyrie Irving (35–6–7) és Luka Doncic (30–4–9) vezette 136–124-es sikerre a New Orleans Pelicans otthonában. San Antonio Spursben hiába dupla duplázott Keldon Johnson (20–12–6) és az 1/1-es Victor Wembanyama (18–11–7) is, Gregg Popovichék így is 118–113-ra kikaptak az előző kiírásban nagydöntős, Duncan Robinson (26–5–4) és Bam Adebayo (24–11–6) által vezérelt Miami Heattől.

Kevin Durant „egyedül” volt. A Phoenix Suns sztárja hiába jutott 28 pontig, kilenc lepattanóig és négy asszisztig hazai pályán, az Oklahoma City Thunder ellen társai nem tudták tartani vele a lépést, a vendégek pedig Shai Gilgeous-Alexander (35–7–4) és Jalen Williams (31–1–1) vezérletével nyertek 111–99-re.

Idénybeli ötödik vereségét szenvedte el a Golden State Warriors, amely úgy kapott ki hazai pályán 116–110-re a Minnesota Timberwolvestól, hogy Steph Curry 38 pontig jutott, de mögötte a csapatból Klay Thompson volt a második legjobb 16 ponttal, ezzel szemben a vendégektől Anthony Edwards 33 pontig, hat lepattanóig és hét asszisztig, Karl-Anthony Towns pedig 21 pontig, 14 lepattanóig és három asszisztig jutott.

LeBron James nélkül, Anthony Davis vezérletével nyert 116–110-re a Portland Trail Blazers ellen a Los Angeles Lakers. A házigazda elsősorban a 35–23-ra megnyert harmadik negyednek köszönhetően győzött, a mérkőzés legjobbja pedig messze Davis volt, aki 41 perc alatt hozott össze 30 pontot, 13 lepattanót és hat asszisztot.