NBA: Jokics tripla duplájával nyert a Nuggets, Embiid 48 pontot szórt

D. S. B.D. S. B.
2023.11.07. 07:18
Nikola Jokics pályafutása 108. tripla duplájával vezette győzelemre a Denvert (Fotó: Getty Images)
Szerb sztárja, a tripla duplázó Nikola Jokics vezette 134–116-os győzelemre a címvédő Denver Nuggetset a New Orleans Pelicans ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A Philadelphia 76ers Joel Embiid 48 pontjának köszönhetően is győzött 146–128-ra a Washington Wizards ellen, míg a Brooklyn Nets hazai pályán annak ellenére kikapott a Milwaukee Buckstól, hogy Cameron Thomas 45 pontot szórt.

A címvédő Nuggets nem kezdte jól a Pelicans elleni hazai meccsét, hiszen a szünetben a vendégek 12 ponttal vezettek, a harmadik negyedre viszont beindultak Nikola Jokicsék, akik ezt a felvonást 19 ponttal nyerték és előnyről várták a záró játékrészt. A New Orleansban hiába ért el majdnem tripla duplát Zion Williamson (20 pont, tíz lepattanó, kilenc assziszt) és zárt Jordan Hawkins 31–7–3-as, Brandon Ingram pedig 22–2–5-ös mutatóval, ez is kevés volt a Denver ellen, hiszen a hazaiaknál a szerb sztár, Nikola Jokics 35 pontja mellett 14 lepattanóval és 12 assziszttal, Aaron Gordon pedig 15–12–6-os dupla duplával vette ki a részét a 134–116-os hazai sikerből.

Jokicsnak a mostani volt NBA-pályafutása 108. tripla duplája, ezzel LeBron Jamest megelőzve feljött az örökranglista negyedik helyére, Russell Westbrook, Oscar Robertson és Earvin Magic Johnson mögé.

Bár az idei 1/1-es Victor Wembanyama bő 21 percnyi játékidő alatt is 13 pontot és tíz lepattanót szerzett, a San Antonio Spursnek esélye sem volt az Indiana Pacers vendégeként, amely úgy nyert kiütéssel 152–111-re, hogy a mérkőzés legeredményesebb játékosa, Tyrese Haliburton 23 ponttal zárt, igaz, a hazaiaktól 14-en is szereztek pontot.

A Philadelphia 76ersnek ezúttal is Joel Embiid volt a vezére, hiszen messze a Washington Wizards elleni 146–128-ra megnyert mérkőzés legjobbja volt, a kameruni ugyanis 48 pontig, 11 lepattanóig és hat asszisztig jutott 30 perc alatt.

Hasonlóan kiváló teljesítményt nyújtott a Brooklynban Cameron Thomas, de hiába jutott el 45 pontig, négy lepattanóig és három asszisztig, a Nets hazai pályán 129–125-re kikapott a Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) által vezérelt Milwaukee Buckstól, hiszen a „Görög Szörny” 36 ponttal, 12 lepattanóval és három assziszttal vette ki a részét a vendégek idénybeli negyedik győzelméből.

A Golden State Warriorsnak már-már szokás szerint Steph Curry volt a legjobbja a Detroit Pistons vendégeként 120–109-re megnyert mérkőzésen, ugyanis 34–2–4-es mérleggel zárt.

LeBron James megint hiába volt vezére a Los Angeles Lakersnek. A kaliforniaiak sztárja ugyanis 30 pontot, négy lepattanót és három asszisztot termelt, de az előző idényben nagydöntőig menetelő házigazda Miami Heat a vendégek jó hajrája ellenére egy pontot meg tudott tartani előnyéből, s végül a 28–4–6-tal zárt Jimmy Butler vezérletével nyert 108–107-re.

A játéknap legkiélezettebb meccsét a Minnesota Timberwolves és a Boston Celtics vívta egymással, a végig fordulatos mérkőzést hosszabbítás után nyerte meg 114–109-re a vendéglátó, köszönhetően elsősorban Anthony Edwards remeklésének, aki 38 ponttal, kilenc lepattanóval és hét assziszttal zárt.

A Dallas Maverickset Luka Doncic 29 ponttal, három lepattanóval és hat assziszttal vezette 117–102-es idegenbeli sikerre az Orlando Magic ellen.