NBA: Doncicot és Irvinget is megállította, legyőzte a Dallast a Pelicans

D. S. B.D. S. B.
2023.11.15. 07:46
Luka Doncicékat megállította a Pelicans (Fotó: Getty Images)
A Dallas Mavericks két sztárját, Luka Doncicot és Kyrie Irvinget is meg tudta állítani a New Orleans Pelicans, amely meglepően simán nyert 131–110-re az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. Győzött az előző idényben döntős Miami Heat és a címvédő Denver Nuggets is. Az Oklahoma City Thunder kiütötte a San Antonio Spurst, az Indiana Pacers visszavágott a Philadelphia 76ersnek, míg a Golden State Warriors másodszor is kikapott hazai pályán a Minnesota Timberwolvestól. A Los Angeles Lakers otthon verte meg a Memphis Grizzliest.

Az előző kiírásban döntőig menetelő Miami Heat „gyengébb” kezdés után 33–16-ra megnyert második negyeddel vette át az irányítást a Charlotte Hornets vendégeként, a floridaiak pedig a második félidőben magabiztosan őrizték az előnyt, végül a 26 pontig, illetve öt-öt lepattanóig és asszisztig jutó Jimmy Butler vezérletével 111–105-re nyertek.

Az Indiana visszavágott a Philadelphia 76ersnek a két nappal ezelőtti vereségért, amikor Tyrese Maxey 50 pontot szórt. Az ismét idegenben játszó Pacers ezúttal végig diktálta az iramot, Joel Embiidék a mérkőzésen csak a negyedik negyedben tudtak vezetni, de most a kameruni sztár 39 pontja, 12 lepattanója és hat asszisztja, Maxey 27 pontja, négy lepattanója és öt asszisztja, illetve De’Anthony Melton 30 és Tobias Harris 22 pontja sem volt elegendő a sikerhez, a Pacersnél ugyanis Tyrese Haliburton 33 pontig, hét lepattanóig és 15 asszisztig jutott, de amíg a hazaiaktól csak a fenti négyes szerzett két (!) pontnál többet, addig a vendégeknél öten is eljutottak legalább 10-ig.

Az Oklahoma City Thunder feltörölte a parkettet a sorozatban hatodik vereségét elszenvedő San Antonio Spursszel, amely az első félidőben tartotta a lépést, de a másodikban tempót váltottak Shai Gilgeous-Alexanderék, akik nagyon könnyedén nyertek végül 123–87-re. Az OKC-ből Gilgeous-Alexander 28–6–5–ös, Josh Giddey 18–7–7-es mutatóval zárt, míg a vendégektől az 1/1-es Victor Wembanyama nyolc pontot, 14 lepattanót és két asszisztot tett a közösbe.

A New Orleans Pelicans limitálni tudta a Dallas Mavericks két sztárját, Luka Doncicot és Kyrie Irvinget, s meglepően simán nyert hazai pályán 131–110-re. A Pelst Jordan Hawkins (25–6–3), Brandon Ingram (25–9–7), Herbert Jones (19–4–4) és Zion Williamson (19–7–5) vezette győzelemre, a vendégektől pedig Tim Hardaway és Irving 17, Doncic 16 ponttal zárt.

A címvédő Denver Nuggets elbírta, hogy a Los Angeles Clippersnél Paul George 35 pontja mellett hét lepattanót szedjen és három asszisztot osszon ki, James Harden pedig 21 pontig jusson. A coloradóiaknál ugyanis hozta az átlagát Nikola Jokics és 32 ponttal, 16 lepattanóval, illetve kilenc assziszttal járult hozzá a Nuggets 111–108-as sikeréhez.

A Golden State Warriors hazai pályán megint kikapott a Minnesota Timberwolvestól. A Steph Curryt ezúttal nélkülöző házigazda hiába vezetett többször, nem tudott visszavágni Karl-Anthony Townséknak, akik a hajrát jobban bírták, s végül az ő hathatós közreműködésével – 33 pontjával, 11 lepattanójával, két asszisztjával – nyert a Timberwolves 104–101-re.

A mérkőzés második percében a hazaiaktól Klay Thompsont és Draymond Greent, a vendégektől pedig Jaden McDanielst is nagyon korán kizárták, azok után, hogy Thompson belecsimpaszkodott McDanielsbe, az esetet követő lökdösődés közben pedig Green fojtogatta Rudy Gobert-t.

A vádlisérülés miatt a Portland elleni meccset kihagyó LeBron James hamar visszatért a Los Angeles Lakersbe, amely egymás után harmadik győzelmét aratta, miután hazai pályán simán nyert 134–107-re a Memphis Grizzlies ellen, ám most nem ő volt a központban még 16–9–5-ös mutatója ellenére sem, hiszen a csapatból D’Angelo Russell (24–3–5), Hacsimura Rui (23–3), és Anthony Davis (19–11–5) is jobban teljesített nála, a meccs legjobbja pedig a memphisi Santi Aldama lett 24 ponttal, öt lepattanóval és négy assziszttal.