NBA: Adetokunbo 54 pontja ellenére is kikapott a Pacerstől a Bucks

D. S. B.D. S. B.
2023.11.10. 07:16
Janisz Adetokunbo 54 pontja ellenére is kikapott a Pacerstől a Bucks (Fotó: Getty Images)
Hiába nyújtott egészen parádés teljesítményt a „Görög Szörny”, azaz Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo), a Milwaukee Bucks rendkívül szoros mérkőzésen 126–124-es vereséget szenvedett az Indiana Pacers vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti pénteki játéknapján.

Pedig nem úgy indult, hogy szoros lesz. A házigazda Pacers ugyanis parádésan kezdett, az első negyedben 18 ponttal is vezetett, de a Damian Lillardot nélkülöző vendégek Janisz Adetokunbo vezérletével apránként dolgozták le hátrányukat, a negyedik negyedben pedig már 113–103-ra is vezettek, de ez sem volt elég a Bucksnak, hiszen Tyrese Haliburtonéknek is volt válaszuk, s 119–115-ről futottak egy 11–2-es rohamot, mellyel 126–124-re behúzták a meccset.

A mérkőzés legjobbja messze a Bucks görög sztárja volt, Janisz Adetokunbo 54 pontot, 11 lepattanót és három asszisztot termelt, de mögötte csapata második legjobbja Kris Middleton volt 19–2–4-es mérleggel, ezzel szemben a Pacersnél Haliburton 29–6–10-es, Benedict Mathurin pedig 26–11–2-es dupla duplát tett a közösbe, Myles Turner pedig 21 pontig jutott.

Végig kiélezett, nagy csatát hozott a semleges helyszínen, Mexikóvárosban rendezett Orlando Magic–Atlanta Hawks mérkőzés, melyen a „vendég” Hawks volt többet előnyben, a pályaválasztó Magic pedig hiába vezetett 108–98-ra, majd 111–100-ra is az utolsó negyedben, a Trae Young által vezérelt Atlanta parádés végjátékot kivágva fordított és győzött 120–119-re.