NBA: Doncic megint varázsolt, megvan Wembanyama első győzelme – videók

2023.10.28. 08:18
Donic 49 pontig jutott (Fotó: Twitter/Dallas Mavericks)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának nyitó hetén a címvédő Denver Nuggets 108–104-re győzött a Memphis Grizzlies otthonában, A Golden State Warriors 122–114-es győzelmet aratott a Sacramento Kings felett, a Dallas Mavericks 125–120-ra megverte a Brookly Netset, míg a San Antonio Spurs hosszabbításban 126–122-re nyert a Houston Rockets ellen.

A címvédő Nikola Jokicsék ezúttal sem okoztak csalódást. A szerb sztártól 22 pont is elég volt a győzelemhez, hisz kanadai csapattársa, Jamal Murray ugyanennyi pontig jutott, míg a padról beálló Reggie Jackson 16 ponttal járult hozzá a denveriek győzelméhez. A túloldalon továbbra sem láthattuk a balhés Ja Morantet, így az előző idényben az év védőjének megválasztott Jared Jackson Jr. tartotta meccsben a memphisi gárdát a maga 21 pontjával, de ez kevés volt, hogy megszerezzék a győzelmet.

Jokics és Aaron Gordon összehozott pár látványos játékot

Luka Doncic varázslatos játékával a Dallas Mavericks megszerezte a második győzelmét is az idényben. A szlovén ezúttal 49 (!) pontig, tíz lepattanóig és hét gólpasszig jutott, ráadásul az utolsó percben is ő szerezte a kosarat, amivel biztossá tette a dallasi gárda győzelmét. Kyrie Irving most kicsit halványabb volt, mint általában (17–7–6), míg a brooklyniaknál Cam Thomas remekelt, aki 63 százalékos hatékonysággal jutott 30 pontig.

Luka Doncic tényleg varázsló

A Phonix Sunstól elszenvedett vereséget követően a Golden State is megmutatta, mire képes. A nyugati parti ütközetben nem meglepő módon Stephen Curry játszott kiemelkedően, 41 pontig jutott, ráadásul 21-et triplákból szedett össze. A Sacramentónál De'Aaron Fox 39-ig jutott, s húszat (!) az utolsó negyedben szerzett, de a Warriors megállatásához ez is kevés volt.

Csak a szokásos Steph Curry

Megszerezte első NBA-s győzelmét a francia csodagyerek, Victor Wembanyama. A 19 éves, 224 centis óriás csapata, a San Antonio Spurs hosszabbításban győzte le a texasi derbin a Houston Rocketset. Wembanyama a 21 pontja mellett három labdaszerzést és három blokkot is bemutatott a védőoldalon, míg 23 éves csapattársa, Devin Vassel 25 ponttal segítette együttesét győzelemhez.