NBA: a Jazz Jokics semlegesítésével törte meg rossz sorozatát

D. S. B.D. S. B.
2023.04.09. 06:57
A Utah Jazz Nikola Jokics semlegesítésével törte meg négymeccses vereségsorozatát (Fotó: Getty Images)
A rájátszásról már biztosan lemaradó Utah Jazz hazai pályán 118–114-re legyőzte a Nyugati konferenciát már korábban megnyerő Denver Nuggetset az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombat esti mérkőzésén, míg a Los Angeles Clippers Kawhi Leonard és Russell Westbrook vezérletével fontos lépést tett a közvetlen rájátszásba jutásért vívott harcban.

A házigazda Utah Jazz Ochai Agbaji (28 pont, három lepattanó, három assziszt), Luka Samanic (23–8–1), Kris Dunn (19–8–14) és Micah Potter (10–10–1) vezérletével jól semlegesítette a sorozatban harmadik MVP-címére hajtó Nikola Jokicsot, ugyanis a Denver Nuggets szerb sztárja közel 27 perc alatt úgy jutott dupla dupláig, hogy nem érte el a tíz pontot (6–10–10), ennek köszönhetően a hazaiak 118–114-es győzelemmel kozmetikáztak mutatójukon és megtörték négymeccses vereségszériájukat.

A Los Angeles Clippers Kawhi Leonard (27–8–4), Norman Powell (23–3–5), Russell Westbrook (20–6–6) és Ivica Zubac (14–10–1) jó teljesítményének köszönhetően győzte le 136–125-re a Kevin Knox (30–11–2) által vezérelt Portland Trail Blazerst, és egy mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt nagy lépést tett a közvetlen rájátszásba jutás kivívásáért, hiszen a Nyugati főcsoport hatodik helyén egy győzelemmel előzi meg az osztályozós helyen lévő New Orleans Pelicanst. A kaliforniaiak a Phoenix Suns vendégeként, a louisianaiak pedig a Minnesota Timberwolves otthonában zárják az alapszakaszt.

A Nyugati főcsoport utolsó helyén szerénykedő San Antonio Spurs simán, 151–131-re kikapott hazai környezetben az Anthony Edwards (33–5–3) vezette Minnesota Timberwolvestól, amely számára már korábban biztossá vált, hogy a play-innel folytatja az idényt.

Az NBA alapszakasza magyar idő szerint vasárnap zárul, amikor mind a 30 csapat pályára lép, s bár a rájátszás mezőnye már ismert, a Nyugati konferenciában néhány végső pozíció még nyitott.

A JÁTÉKNAP RÉSZLETES ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!