NBA: Durant győzelemmel mutatkozott be Phoenixben, James nélkül nyert a Lakers

2023.03.02. 07:34
Kevin Durant győzelemmel mutatkozott be a Phoenix Sunsnál (Fotó: Getty Images)
A Brooklyn Netstől megszerzett Kevin Durant térdsérülése után 23 ponttal, hat lepattanóval és két assziszttal mutatkozott be a Phoenix Sunsnál, amely idegenben 105–91-re győzte le a Charlotte Hornetset az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján.

A Sunsnak mégsem Durant volt a legjobbja a 14 pontos idegenbeli siker alkalmával, hiszen Devin Booker hat lepattanója és hét gólpassza mellett 37 pontot termelt.

A Chicago Bulls a harmadik negyedben 100–79-re is vezetett, végül a 41 pontig jutó Zach LaVine vezérletével csak két ponttal győzött 117–115-re a Detroit Pistons otthonában.

A Cleveland Cavaliers sikeréhez Donovan Mitchell 44 pontja, négy lepattanója és öt asszisztja sem volt elég, hiszen a Keleti főcsoportban második Boston Celtics Jayson Tatum 41 pontjával, 11 lepattanójával és nyolc gólpasszával nyert hazai pályán 117–113-ra.

A New York Knicks kiütötte az átigazolási időszakban alaposan meggyengülő, s sorozatban negyedik vereségét elszenvedő Brooklyn Netset a városi rangadón (142–118).

Tovább szenved a Houston Rockets is, amely sorozatban 11. vereségét szenvedte el, miután a Memphis Grizzlies 113–99-re nyert vendégként.

Ellenben a Milwaukee Bucks továbbra is pazar szériát fut, hiszen a térdsérülésből visszatérő Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) 31 pontjával, hét lepattanójával és hat asszisztjával győzte le 139–117-re az Orlando Magicet.

A vasárnapi, Dallas elleni mérkőzésen megsérülő LeBron James nélkül, Dennis Schröder vezérletével (26–2–6) nyert az Oklahoma City Thunder vendégeként 123–117-re a Los Angeles Lakers.

A Portland Trail Blazersnél hiába nyújtott ismét extra teljesítményt a 41 pontig jutó Damian Lillard, a hazaiak 121–110-re kikaptak a Brandon Ingram (40–6–5) által vezérelt New Orleans Pelicanstól.