NHL: a Pittsburgh szétlövés után kikapott Calgaryban

MTI/K. B.MTI/K. B.
Vágólapra másolva!
2021.11.30. 09:16
null
A Calgary szétlövés után nyert (Fotó: Getty Images)
A Pittsburgh Penguins szétlövés után 2–1-re kikapott a Calgary Flames otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) hétfői játéknapján – írja a Magyar Távirati Iroda.

 

A meccs hőse így is az előző hét második legjobb játékosának választott Tristan Jarry volt, aki a hazaiak 32 lövéséből 31-et hárított és számos bravúrt mutatott be. A bombaformában lévő hálóőr az előző hat jégre lépése alkalmával mindössze három gólt kapott és nem volt olyan meccse, amikor egynél többször kapitulált volna. A vendégek egyenlítő találatát ütő Jake Guentzel sorozatban tizedik találkozóján szerzett pontot. A szétlövéses párbaj végül a hetedik páros után dőlt el, amikor vendéglátók részéről Mikael Backlundbetalált.

A Montreal Canadiens kikapott az első összecsapásán Marc Bergevin általános igazgató hétfői menesztését követően, így az idén Stanley-kupa-döntős kanadai együttes folytatta mostani gyenge szereplését. Ezúttal hazai pályán a Vancouver Canucksszal szemben maradt alul 2–1-re.

Az egész liga második leggyengébb csapata, az Arizona Coyotes úgy nyert meglepetésre a Winnipeg Jets vendégeként, hogy gólt sem kapott. Karel Vejmelka 46 védéssel járult hozzá az együttes ötödik sikeréhez. A találkozó egyetlen találatát Antoine Roussel szerezte a második harmadban.

Az NHL újonca, a Seattle Kraken idegenben 7–4-re bizonyult jobbnak a Buffalo Sabresnél. A vendégeknél Jared McCann és Mason Appleton, míg a hazaiaknál Jeff Skinner duplázott.

NHL, ALAPSZAKASZ
Calgary Flames–Pittsburgh Penguins 2–1 – szétlövés után
Buffalo Sabres–Seattle Kraken 4–7
Montreal Canadiens–Vancouver Canucks 1–2
Winnipeg Jets–Arizona Coyotes 0–1

Legfrissebb hírek

Kétszeri hosszabbítás után egyenlített a Florida az NHL döntőjében – videó

Amerikai sportok
2025.06.07. 07:24

Marco Sturm az első német vezetőedző az NHL-ben

Amerikai sportok
2025.06.06. 15:53

Hét gól, ráadás és dráma – az Oilers sikerével rajtolt az idei Stanley-kupa-döntő

Amerikai sportok
2025.06.05. 07:21

NHL: a Dallas kiejtésével megint bejutott a nagydöntőbe az Edmonton

Amerikai sportok
2025.05.30. 08:07

NHL: ötöt lőtt a Carolinának, és megint a Stanley-kupáért küzdhet a Florida

Amerikai sportok
2025.05.29. 08:24

NHL: gól és gólpassz a 40 éves Corey Perrytől, egy lépésre a finálétól az Oilers

Jégkorong
2025.05.28. 07:50

NHL: a Carolina ezúttal nem hagyta, hogy kisöpörjék, életben tartotta reményeit

Amerikai sportok
2025.05.27. 08:09

NHL: az Edmonton hatot vágott a Dallasnak

Amerikai sportok
2025.05.26. 08:02
Ezek is érdekelhetik