
Tony Esposito (1943–2021) (Fotó: Getty Images)
Hasnyálmirigyrákban 78 éves korában elhunyt Tony Esposito, az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legendás kapusa – közölte a távirati iroda.
A Hírességek Csarnokába is beválasztott kapus a montreali első idényét követően 15 szezonon át kizárólag a Chicago Black Hawks színeiben védett. Megválasztották az év újoncának (1970), és háromszor az idény legjobb kapusának (1970, 1972, 1974).
Esposito 418 győzelemmel jelenleg is klubrekorder, emellett 74 olyan találkozója volt, amikor nem kapott gólt – ebből 15-öt az újonc idényében ért el, ami ligacsúcs. Bátyja, a kétszeres Stanley Kupa-győztes, hatszoros gólkirály és ötszörös pontkirály, kétszeres MVP Phil Esposito.
Az NHL-ben négy olyan testvérpár játszott, akinek mezőnyjátékos tagja gólt lőtt saját testvérének, és Espositóék az egyik ilyen.
(MTI)
Legfrissebb hírek

NHL: Crosby nyerte a 99. ütközetet Ovecskin ellen
Amerikai sportok
2025.11.07. 07:21

Gyász: elhunyt a Dallas Cowboys 24 éves játékosa
Amerikai sportok
2025.11.06. 16:56
Ezek is érdekelhetik





