Toronto Raptors–Philadelphia 76ers 92–90
A hazai gyűrű repítette tovább a Torontót. Fantasztikus mérkőzést játszott (ismét) a két csapat, ahol elsősorban a védekezés dominált, ezt ugyanis mindkét gárda parádés szinten művelte – az első negyedben még meg tudott lépni a Raptors, de aztán a másodikban egy nagy rohammal fordított a Philly és innentől egy-két pontos távolságban haladtak végig a csapatok. Az egész találkozó rendkívül fizikális játékot és elképesztően jó védekezést hozott, így talán törvényszerű volt, hogy az a csapat örülhet majd a végén, amelyben az a sztár játszik, aki kilógott felfelé ezen az estén és összességében az egész párharcban is – ez a valaki pedig egyértelműen Kawhi Leonard, aki hőssé vált Torontóban. Ugyan a végjátékban két clutch tempót és egy clutch büntetőt is elrontott, amelynek köszönhetően a Philly kiegyenlített az utolsó másodpercekre, de a végső játékot természetesen rá rajzolta fel Nick Nurse, ő pedig elindult jobbra, majd a megint nagyot védekező Joel Embiid felett bedobott egy borzasztóan nehéz tempót – de nem akárhogy, a labda négyszer pattant fel a gyűrűről, mielőtt végül beszédült, mindez a dudaszó hangjával egy időben... Leonard végül 41 pontot szórt 16/39-es mezőnymutatóval és ezzel a hihetetlen, „libabőrös” győztes dobással, a Raptors pedig 40 százalék alatti mezőnymutatóval és 23 százalékos triplázással is nyerni tudott, ezzel a kanadaiak lesznek a Milwaukee ellenfelei a keleti döntőben.
A Raptors legjobb dobói: Leonard 41/9, Ibaka 17/9, Siakam 11
A 76ers legjobb dobói: Embiid 21/3, Redick 17/12, Butler 16/3
A párharc végeredménye: 4–3 a Raptors javára.
Denver Nuggets–Portland Trail Blazers 96–100
CJ McCollum nyugati döntőbe kormányozta a Portlandet. A Blazers szempontjából legutóbb a legjobbkor javult fel, most viszont a legrosszabbkor csődölt be a gárda legjobb játékosa, Damian Lillard, aki ezúttal az óceánba se nagyon tudott volna betalálni és végül 3/17-es mezőnymutatóval szenvedett össze 13 pontot – igaz, két nagy dobása is a negyedik negyedben érkezett, a mezőnymunkájára, az akaratára pedig nem lehetett panasz. Ezzel együtt a pocsékul kezdő Portland 17 pontos hátrányba csúszott, mielőtt sikerült rendezni a sorokat és a második félidőben visszajönni a meccsbe, ott már fej-fej mellett haladtak a felek, majd a záró etapban és különösen az utolsó játékoknál az a C. J . McCollum döntött, aki ezúttal tökéletesen vette át a vezérszerepet Lillardtól. A vendégek hátvédje 37 pontot szerzett 17/29 jó dobással, 0 eladott labdával, a végjátékban pedig egymás után hozta a clutch megmozdulásokat: volt egy óriási blokkja, elöl pedig a nehéz, de sorsdöntő tempókat dobálta be, az utolsót 12 másodperccel az órán, 96–95-ös állásnál. Ezzel ő lett a Portland hőse, aki közel húsz év után újra nyugati döntőbe vezette a csapatot, hiszen ezekre a dobásokra annyit nem tudott válaszolni a végén a Denver, hogy fordítson, Evan Turner (tíz pont az utolsó negyedben) két büntetője pedig beállította a végeredményt, úgyhogy a két meccsel ezelőtt még padlón lévő gárda elképesztő teljesítményt nyújtva kiejtette a második kiemeltet és készülhet a Golden State elleni következő körre.
Kiengedte a kezéből a Nuggets. 3–2-re vezetett, a hazai pálya előnyét is élvezhette, ráadásul az ötödik meccsen akkora győzelmet aratott, amellyel megtörhette volna ellenfelét, mégsem tudta lezárni a párharcot a Denver – ehhez hozzátehetjük, hogy olyan parádésan kezdett ezen az estén, hogy nem sokra volt attól, hogy a nagyszünetig gyakorlatilag eldöntse az érdemi kérdéseket. Ezt azonban nem tudta megtenni, „visszaengedte” a Portlandet és újabb nevetséges triplamutatót (2/19 csapatszinten, bár a Blazers is csak 4/26-ot hozott) szállítva végül mégis vereséget szenvedett – a hajrában McCollum és Turner semlegesítése jelentett megoldhatatlan feladatot, a túloldalon pedig ezt nem tudták ellensúlyozni. Hiába Nikola Jokics (29 pont, 13 lepattanó, 4 blokk) újabb nagy estéje, ez most kevés volt a vendégek és McCollum ellen, úgyhogy a Spurs hétmeccses legyőzését követően ezúttal a keserű pirulát is be kellett venniük a hazai kieséssel – a névjegyüket viszont azért letették a rájátszásban, a szezon előtt pedig alighanem elégedettek lettek volna ezzel az eredménnyel.
A Nuggets legjobb dobói: Jokics 29/6, Murray 17, Harris 15
A Trail Blazers legjobb dobói: McCollum 37/3, Turner 14, Lillard 13/6
A párharc végeredménye: 4–3 a Trail Blazers javára.