NHL: gólesőben nyert a Tampa Bay és a St. Louis is

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.03.14. 07:44
null
Andrew Ference (Edmonton Oilers) egyszerre fegyelmez meg két St. Louis Blues játékost (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján hét mérkőzést rendeztek. A legtöbb gólt az 5–4-es hazai sikerrel záruló Tampa Bay–Flordia meccs hozta, de St. Louisban is nyolcszor rezdült a háló, a Blues könnyedén, 6–2-re nyert az Edmonton Oilers ellen.



Az első harmad végére kétgólos előnyhöz jutott Bostonban a Bruins, a vendég Phoenix csak a 49. percben szépítette, aztán ezzel el is lőtte a puskaporát. A Buffalo Sabres 1–0-ra, majd 2–1-re is vezetett, az otthon kétszer egyenlítő Carolina Hurricanes az 54. percben már előnyt szerzett, és az utolsó előtti mp-ben üres kapus góllal eldöntötte a találkozót.

A Columbus Blue Jackets kétszer szerzett vezetést, de a hajrában már a házigazdáknak kellett kapaszkodniuk az egyenlítésért, ami össze is jött a szétlövésig jutó összecsapáson. Ott azonban a San Jose bizonyult jobbnak, a vendégeknek elég volt két büntetőből egyet értékesíteniük, hiszen a hazaiak mindhármat kihagyták.

Az első harmadban még a Florida Panthers diktálta a tempót, az akkor kétszer egyenlítő Tampa Bay Lightning – a 9. perc elején már 2–2 volt az állás – a második harmadban két góllal meglépett, és a záró felvonás elején Steven Stamkos találatával már 5–2-re vezetett. Egészen az 59. végéig... A veszett fejsze nyele után kapott a Florida, nem is akárhogyan: 27 mp-cel a vége előtt egyre csökkent a hátránya, de többet már nem futotta a Panthers erejéből.

A harmadik harmadig tartotta az ikszes állást az Edmonton Oilers, a St. Louis Blues azonban bekezdett, és bő hét perc alatt szerzett három találattal eldöntötte a meccset, amelyet Jaden Schwartz szezonbeli 21. találata zárt le. Vérszegény és pontatlan volt a NY Rangers támadójátéka – harminc lövés, egy gól, az is emberelőnyből –, a Minnesota Wildnak a szintén szerénynek tetsző két gól is elég volt a győzelemhez.

A 17. perc elején 2-0-ra vezető Kings aligha gondolta volna, hogy ilyen kezdés után bármi baja történhet LA-ben, pedig így történt. Az első harmad végén szépítő Toronto Maple Leafs a második felvonás elején már kiegyenlített, majd a 46. percben a győzelmet érő találatot is megszerezte, méghozzá emberhátrányból!

NHL
ALAPSZAKASZ

Boston Bruins–Phoenix Coyotes 2–1
Carolina Hurricanes–Buffalo Sabres 4–2
Columbus Blue Jackets–San Jose Sharks 3–4 – szétlövéssel
Tampa Bay Lightning–Florida Panthers 5–4
Minnesota Wild–New York Rangers 2–1
St. Louis Blues–Edmonton Oilers 6–2
Los Angeles Kings–Toronto Maple Leafs 2–3

 

Legfrissebb hírek

Marco Sturm az első német vezetőedző az NHL-ben

Amerikai sportok
14 órája

Hét gól, ráadás és dráma – az Oilers sikerével rajtolt az idei Stanley-kupa-döntő

Amerikai sportok
2025.06.05. 07:21

NHL: a Dallas kiejtésével megint bejutott a nagydöntőbe az Edmonton

Amerikai sportok
2025.05.30. 08:07

NHL: ötöt lőtt a Carolinának, és megint a Stanley-kupáért küzdhet a Florida

Amerikai sportok
2025.05.29. 08:24

NHL: gól és gólpassz a 40 éves Corey Perrytől, egy lépésre a finálétól az Oilers

Jégkorong
2025.05.28. 07:50

NHL: a Carolina ezúttal nem hagyta, hogy kisöpörjék, életben tartotta reményeit

Amerikai sportok
2025.05.27. 08:09

NHL: az Edmonton hatot vágott a Dallasnak

Amerikai sportok
2025.05.26. 08:02

NHL: a Florida egy lépésre került a döntőtől

Amerikai sportok
2025.05.25. 07:13
Ezek is érdekelhetik