NHL: nagy verésbe szaladt bele a Pittsburgh; nyert a Chicago

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.11.07. 06:56
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján a Keleti főcsoport éllovasa, a Pittsburgh Penguins idegenben 5–1-re kikapott a legutóbbi öt találkozójából már a negyediket megnyerő New York Rangerstől, így négy meccs után ismét vesztesen hagyta el a pályát. A címvédő Chicago Blackhawks magabiztosan nyert a Winnipeg Jets ellen, míg a Colorado Avalanche elszenvedte szezonbeli második vereségét.

A Pittsburgh kapusát, Marc-Andre Fleuryt ötször mattolták a Rangers játékosai (Fotó: Action Images)
A Pittsburgh kapusát, Marc-Andre Fleuryt ötször mattolták a Rangers játékosai (Fotó: Action Images)
A Pittsburgh kapusát, Marc-Andre Fleuryt ötször mattolták a Rangers játékosai (Fotó: Action Images)
A Pittsburgh kapusát, Marc-Andre Fleuryt ötször mattolták a Rangers játékosai (Fotó: Action Images)
A Pittsburgh kapusát, Marc-Andre Fleuryt ötször mattolták a Rangers játékosai (Fotó: Action Images)

 

Négy megnyert mérkőzés után ismét kikapott a Keleti főcsoport élén álló Pittsburgh. A „pingvinek” attól a New York Rangerstől szenvedtek sima vereséget, amely eddig holtversenyben a legkevesebb gólt szereztek a bajnokságban.

A hazaiak az első harmad hajrájában 65 másodperc alatt kétszer is beköszöntek, ezzel kétgólos előnyre tettek szert, míg a második játékrészt követően már hárommal „mentek”. Sikerükhöz Brian Boyle góllal és gólpasszal, míg Brad Richards két assziszttal járult hozzá.

Tizennegyedik szezonbeli mérkőzésén második vereségét szenvedte el a Colorado Avalanche, amely márciusa óta először kapott hat gólt egy mérkőzésen. Az Avalanche-t a Nashville győzte le idegenben 6–4-re, a Predatorsnál Colin Wilson duplázott, valamint elkönyvelt két gólpasszt is.

A Colorado vereségének köszönhetően a három meccsel többet játszó Anaheim előnye immár három pont a Nyugati főcsoport élén. A „kacsák” huszonöt perccel a vége előtt még 2–1-es hátrányban voltak a Phoenix ellen, ám Ryan Getzlaf és Cam Fowler vezérletével a maguk javára fordították a meccset, és 5–2-re nyertek.

A címvédő Chicagónak hazai pályán nem okozott gondot a Nyugati konferencia leggyengébb idegenbeli mérlegével rendelkező Winnipeg Jets magabiztos legyőzése.

NHL, ALAPSZAKASZ
New York Rangers–
Pittsburgh Penguins 5–1
Chicago Blackhawks–Winnipeg Jets 4–1
Colorado Avalanche–Nashville Predators 4–6
Anaheim Ducks–Phoenix Coyotes 5–2

Legfrissebb hírek

Kétszeri hosszabbítás után egyenlített a Florida az NHL döntőjében – videó

Amerikai sportok
Tegnap, 7:24

Marco Sturm az első német vezetőedző az NHL-ben

Amerikai sportok
2025.06.06. 15:53

Hét gól, ráadás és dráma – az Oilers sikerével rajtolt az idei Stanley-kupa-döntő

Amerikai sportok
2025.06.05. 07:21

NHL: a Dallas kiejtésével megint bejutott a nagydöntőbe az Edmonton

Amerikai sportok
2025.05.30. 08:07

NHL: ötöt lőtt a Carolinának, és megint a Stanley-kupáért küzdhet a Florida

Amerikai sportok
2025.05.29. 08:24

NHL: gól és gólpassz a 40 éves Corey Perrytől, egy lépésre a finálétól az Oilers

Jégkorong
2025.05.28. 07:50

NHL: a Carolina ezúttal nem hagyta, hogy kisöpörjék, életben tartotta reményeit

Amerikai sportok
2025.05.27. 08:09

NHL: az Edmonton hatot vágott a Dallasnak

Amerikai sportok
2025.05.26. 08:02
Ezek is érdekelhetik