NBA: meglepetés Miamiban, csodadobás San Antonióban

2013.05.07. 07:12
A magasabban rangsorolt Miami Heat 93–86-ra kikapott vendégétől, a Chicago Bullstól az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) főcsoport-elődöntős párharcának első mérkőzésén kedd hajnalban. A másik meccsen a San Antonio Spurs két hosszabbítás után gyűrte le 129–127-re a Golden State Warriorst.

A 27 pontos Nate Robinson és a 21 pontja mellé 14 lepattanós karriercsúcs-beállítást elkönyvelő Jimmy Butler vezérelte Bulls az utolsó 1:59 percben 10–0-s hajrát vágott ki, ezzel fordított a Miami ellen. A hazaiaknál LeBron James 24, Dwyane Wade 14 pontot szerzett. Emlékezetes: az alapszakaszban a Bulls vetett véget a Heat 27 mérkőzéses győzelmi sorozatának.

A másik keddi meccsen a felek hajnalba nyúló, két hosszabbításba torkolló csatát vívtak, és bár a Golden State-nek – amelyben Stephen Curry 44 pontot gyűjtött – volt esélye a meglepetésre, végül a negyedik negyedben tetemes hátrányt ledolgozó Spurs kerekedett felül. Manu Ginóbili 1.2 másodperccel a második ráadás befejezése előtt hajította azt a mesteri triplát, amelyikkel a hazaiak fordítottak és megnyerték a találkozót.

RÉSZLETES ÖSSZEFOGLALÓNKAT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!