NHL: véget ért a pittsburghi menetelés, Jágr a Bostonban!

2013.04.03. 06:58
Véget ért a Pingvinek nagy szériája (Fotó: Action Images)
Tizenöt meccsnél véget ért a Pittsburgh Penguins tökéletes hónapja az észak-amerikai jégkorongbajnokságban (NHL): a Buffalo Sabres magyar idő szerint szerda virradóra 4–1-re legyőzte idegenben a Keleti főcsoport éllovasát.

A Calgary Flamestől érkező Jarome Iginla második meccsén hiába szerezte meg első gólját Pingvinként, az csak az egyenlítésre volt jó az első harmad közepén, a folytatásban a hazaiak nem tudtak még egyszer betalálni a 492. Sabres-meccsén játszó, és ezzel a kapusok között franchise-rekordot felállító Ryan Miller kapujába. A Buffalo meglepetésre simán győzött a szezon eddigi legeredményesebb játékosát, Sidney Crosbyt állkapocscsonttörés miatt nélkülöző Pittsburgh otthonában.

JÁGR A BOSTONBAN!

A Penguins vereségénél is nagyobbat durrant egy átigazolás: a határidő lejárta előtt egy nappal a Boston Bruins megszerezte Jaromír Jágrt a Dallas Starstól. A 41 éves cseh klasszis így a rájátszásért egyre reménytelenebbül küzdő texasiaktól egyik pillanatról a másikra a Stanley-kupa-győzelemre is esélyes csapathoz került, amely a 6. klubja lesz az NHL-ben.

A New York Rangers megszerezte a San Jose Sharks történetének kilencedik legeredményesebb (101 gól, 170 asziszt) játékosát, Ryan Clowe-t.

A Carolina Hurricanes kedden csapott le a Tampa Bay veterán védőjátékosára, Marc-Andre Bergeronra, Adam Hallt és egy hetedikkörös draftjogot kapott cserébe a Lightning.

A St. Louis Blues leigazolta a Calgary Flames 29 éves védőjét, a 750 meccset playoff-résztvétel nélkül lejátszó Jay Bouwmeestert.

A Keleti főcsoport negyedik helyén álló Boston Bruins sorozatban második győzelmét, az Ottawa Senators (6.) ellen pedig negyedik (4–0–0) sikerét aratta a szezonban, mind a négyet egyetlen gól különbséggel. Ezúttal David Krejcí volt a nyerőember, a Bruins centere az első harmadban még egyenlített az Ottawa vezető és a mérkőzés első találatára válaszolva, az utolsó harmadban pedig Nathan Horton győztes gólját készítette elő. A két csapat az alapszakasz során még egyszer találkozik egymással.

A New York Islanders együttese szintén másodszor nyert egymás után, sikerével négymeccsesre duzzasztotta a Keleti főcsoport harmadik helyén álló Winnipeg Jets negatív szériáját. Az Islanders egész szezonban a rájátszást érő helyek egyikét üldözi, s éjszakai győzelmével be is futott a nyolcadik pozícióba. Az Islanders a 2006–2007-es szezon óta nem jutott be a playoffba.

A Carolina és a Washington mérkőzésének első húsz percében úgy tűnt, a Hurricanes meggyőző teljesítménnyel és nulla ponttal küldi haza a Capitalst, tizenkilenc perc játékot követően a hazai csapat kétgólos előnyben és hatalmas fölényben is volt, aztán jött Alekszandr Ovecskin, és mindent megváltoztatott. Az orosz még az első harmadban szépített, s ezt követően nem volt megállás: a Capitals úgy nyerte meg 5–3-ra a találkozót, hogy a harmadik harmadban már nem esett több gól.

2. Anaheim 36 19 5 5 7 111–90 53
3. Minnesota 35 17 4 2 12 98–90 44
4. Vancouver 36 15 4 6 11 94–93 44
5. Los Angeles 36 19 1 3 13 104–91 43
6. San Jose 35 12 6 6 11 88–86 42
7. Detroit 36 16 2 5 13 94–94 41
8. St. Louis 34 16 2 2 14 98–94 38
9. Nashville 37 13 2 8 14 92–100 38
10. Edmonton 35 13 2 7 13 91–96 37
11. Columbus 36 11 4 7 14 87–97 37