NHL: edmontoni sikerével a Chicago az alapszakaszgyőztes

2013.04.25. 07:18
Jonathan Toews és társai megdolgoztak érte, hogy a rájátszásban náluk legyen a pályaelőny (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai jégkorong-bajnokság (NHL) listavezetője, a Chicago Blackhawks újabb győzelmet gyűjtött be, és ezzel elhódította az Elnöki Kupát, azaz bebiztosította alapszakasz-elsőségét. A Blackhawks ezúttal az Edmonton Oilers vendégeként nyert a három pontot szerző Patrick Kane (1+2) és Michal Handzus (0+3) vezetésével 4–1-re.

Miközben a Chicago már készülhet a rájátszásra, több csapatra még gyilkos meccsek várnak, hogy bejusson egyáltalán a playoffba. Ezek közé tartozik a Detroit Red Wings is, amely rendkívül fontos győzelmet aratott a címvédő Los Angeles Kings ellen (3–1), és két meccsel az alapszakasz vége előtt úgy tűnik, ott lehet a ráadásban, ugyanis visszavette a Nyugati főcsoport 8. helyét a Columbus Blue Jacketstől.

A Kings Kyle Clifford góljával vezetett a második harmad elején, de Pavel Dacjuk nem sokkal később egyenlített, Jordin Tootoo egy távoli bombával vezetéshez juttatta a Red Wingset, Johan Franzén pedig egy közeli piszkálással eldöntötte a meccset.

A már rájátszás-résztvevő Toronto 5–2-re kikapott a Martin St. Louis mesterhármasával repített Tampa Baytől. St. Louis így csapattársát, Steven Stamkost és Sidney Crosbyt megelőzve a pontlista élére ugrott. A Detroit sikerével eldőlt, hogy a Phoenix lemarad a playoffról, így a Coyotes már különösebb tét nélkül lépett jégre a San Jose Sharks ellen, a két pont mégis az arizoniaiaké lett a 2–1-es győzelem után.

6. x–St. Louis 46 22 5 2 17 122–113 56
7. Minnesota 46 21 4 3 18 118–120 53
37
A csapatnév után a meccsszám, a rendes játékidőben/hosszabbításban elért győzelmek, a szétlövéses győzelmek, a hosszabbításos vereségek, vereségek száma, a gólkülönbség és a pontszám szerepel. A győzelmeket azért különítik el, mert az alapszakasz végén azonos pontszám esetén a nem szétlövéses győzelmek száma rangsorol.
x=a jelölt csapat már bejutott a rájtátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első három kiemeltje között.