NBA: a Miami 27-re ugrott, a Lakers simán kikapott

2013.03.26. 06:32
A Miami Heat győzelmi sorozata immár 27 mérkőzést számlál: az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keddre virradóra megrendezett játéknapján a floridai gárda 108–94-re nyert regionális riválisa, az Orlando Magic vendégeként.

Az orlandói meccs a harmadik negyed hajrájáig szoros volt (68–68), de akkor LeBron James (24 pont, 11 gólpassz, 9 lepattanó) egy zsákolással 20–2-es rohamot indított, amely elsöpörte a Magicet.

A Heatnek már csak hat diadal hiányzik a Los Angeles Lakers 33 győzelmet számláló ligarekordjának beállításához. A floridai csapat Chicagóban vívja a következő mérkőzését, majd New Orleansba látogat – abba a városba, ahol keddre virradóra megszakadt a másik nagy sikersorozat: a 15 nyerésből érkező Denver meglehetősen sima vereséget szenvedett a playoffversenyből már kihulló, de most lendületben lévő Hornetstől.

A Lakers – élén a 36 pontos Kobe Bryanttel – nagy hajrát vágott ki a Golden State ellen, de ez csak az eredmény kozmetikázásához volt elég, a fiaskó elkerüléséhez nem, míg John Wall 47 pontos karriercsúccsal vezette győzelemre a Washingtont.

RÉSZLETES ÖSSZEFOGLALÓNKAT ITT OLVASHATJA!

NBA, ALAPSZAKASZ, 135. JÁTÉKNAP
Orlando Magic–Miami Heat 94–108 (28–28, 18–27, 22–23, 26–30)
New Orleans Hornets–Denver Nuggets 110–86 (27–18, 32–20, 27–30, 24–18)
Golden State Warriors–Los Angeles Lakers 109–103 (28–16, 35–24, 31–36, 15–27)
Washington Wizards–Memphis Grizzlies 107–94 (26–24, 29–31, 21–19, 31–20)
Indiana Pacers–Atlanta Hawks 100–94 (26–26, 32–17, 27–20, 15–31)
Utah Jazz–Philadelphia 76ers 107–91 (27–23, 31–19, 27–26, 22–23)

11. Portland 70 33 37 47.1 6–6 18–23 5–5 V1
12. Minnesota 68 24 44 35.3 3–10 14–29 3–7 V1
13. o–New Orleans 71 25 46 35.2 5–9 14–29 4–6 Ny3
14. o–Sacramento 71 25 46 35.2 5–7 11–30 4–6 V2
15. o–Phoenix 71 23 48 32.4 5–8 15–27 2–8 V3
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.
x=bejutott a rájátszásba, o=már nem juthat be a rájátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első négy kiemeltje között.