Indiana Pacers–Orlando Magic 81–85
A szezonban a rangadók többségét eddig megnyerő Pacerst csupán egy csapat tudta megverni Indianában, ez pedig nem is változott a mai este után sem, hiszen az első „illetlen vendég″ is az Orlando Magic volt és a második is. Dwight Howard és Roy Hibbert párharcát nagy robajjal vezették fel a szakértők, mégis a floridai center kiütéses diadalával ért véget ez a külön csata. 27 pont és 8 lepattanó érkezett Howardtól és csupán 10 pont, 5 lepattanó a vendéglátók magasemberétől. A Jameer Nelsont még mindig nélkülöző Magic 21 gólpasszt osztott ki csapatszinten, és végig kontrollálta a találkozót, ám a végjátékban Tyler Hansbrough 17 pontos idénycsúcsának köszönhetően „ütőtávon″ belülre ért a Pacers. Ezután viszont semmi sem jött össze Frank Vogel fiainak az utolsó percekben, ráadásul a potenciális egyenlítést tartogató támadást bűn rosszul játszották meg – így a szintén nem túl precíz Orlando győztesként sétálhatott be a célba.
A Pacers legjobb dobói: Granger 19, Hansbrough 17, George 13
A Magic legjobb dobói: D. Howard 27, J. Richardson 17, R. Anderson 12
Atlanta Hawks–Philadelphia 76ers 87–98
Azok után, hogy egy nappal korábban simán kikapott a Sixers a Miamitól, most Evan Turnerék összeszedték magukat, és idegenben leckéztették meg az Atlantát. Al Horford hiánya egyre inkább kezd kijönni a hazaiakon, a vendégek pedig visszakapták Spencer Hawes-t erre a derbire, illetve a nemrég még szintén sérüléssel bajlódó Nikola Vucsevics is most tért vissza „érdemben″, be is hintett egy 15 pontos karriercsúcsot. A kezdőcenter sem adta sokkal alább, 14 egységig jutott. Kellett is a pont a palánk alól, mivel Elton Brand nem öltözött be erre a derbire. Érdekesség, hogy a Philadelphia mind a négy cserejátékosa 11 pont felett termelt, a második sorok harcát „technikai KO-val″ hozta Doug Collins legénysége. A végig csak ellenfele után loholó Hawks legeredményesebbje a 21-ig jutó Teague volt, de a padról beszálló „túlkoros″ újonc, Ivan Johnson is kitett magáért (14 pont, 13 lepattanó) – ugyanakkor a csapatvédekezés és a többi húzóember pontjai nélkül nem lehetett sanszuk a vendéglátóknak.
A Hawks legjobb dobói: Teague 21, Joe Johnson 16, I. Johnson 14
A 76ers legjobb dobói: Vucsevics 15, Hawes 14, T. Young 14, L. Williams 14
Cleveland Cavaliers–Dallas Mavericks 91–88
Jellemző mozzanat az NBA-re: a tavalyi bajnok kikapott az előző idény legrosszabb keleti alakulatától, amely a nyáron elsőként választhatott az NBA drafton. A 24 pontos, 8 lepattanós Dirk Nowitzki húzta texasiak hiába kezdtek jól, a harmadik negyedben visszaengedték a meccsbe a hazaiakat, a 20-at szóró Irving, a 19-ig jutó ex-dallasi Jamison és a 17 pontos, 17 lepattanós Anderson Varejao elképesztő hajrát vezetett fel a Clevelandnek, három pontos hátrányban pedig értékelhető dobáskísérlethez sem juthatott a Mavericks a záró pillanatokban. A vendéglátók 17(!) támadólepattanót szedtek a dallasiak 4-ével szemben, Varejao egymaga 7-et kaparintott meg ezek közül. Hosszú idő után ért el bravúrt a Cavaliers, a Mavericks pedig nagyon nincs jó formában azok után, hogy Rick Carlisle legénysége nagy energiákat mozgósítva lendült át az idény eleji holtponton és ért el bőven pozitív mutatót.
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 20, Jamison 19, Varejao 17
A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 24, Terry 17, De. West 11, B. Wright 11
Minnesota Timberwolves–Houston Rockets 100–91
A nap hőse: Jeremy Lin. A korábban az NBA-kispad és a D-League között ingázó, másodéves irányító nagy napja volt a tegnapi. Az irányítóhiányban szenvedő Knicksnél Mike D’Antoni talán már minden mindegy alapon adott lehetőséget neki a Nets ellen – amit az ázsiai felmenőkkel rendelkező játékmester 25 ponttal és 7 gólpasszal köszönt meg. |
A nap lúzere: a New Orleans Hornets. A liga egyik legrosszabb csapata a szintén harmatgyenge Pistonsszal találkozott, amelyben a kezdőirányító nagyon hamar meg is sérült. Ha ez nem győzelmi esély, akkor semmi – a Hornetsnek mégis sikerült úgy kikapnia, hogy két fontos játékosa kis híján belerokkant a nagy akarásba. |
Sokadik nekifutásra, de végre elérte az 50 százalékos mutatót a Minnesota, méghozzá a két gárda harmadik idei találkozóján. A 25 pontos Kevin Love és a 13-at dobó, 11 gólpasszt kiosztó Ricky Rubio mellett szükség volt a jó kiegészítő emberek hathatós segítségére is, a 22-t szóró Luke Ridnour például ebben a szerepben tetszelgett, de a sérült Milicsics helyén újra kezdőként játszatott Nikola Pekovics 11 pontos, 9 lepattanós teljesítménye is ebbe a kategóriába tartozik. A texasiaknál szembetűnő Samuel Dalembert gyengébb játéka az utóbbi időben, most csupán 4 pont és 1 lepattanó érkezett attól a centertől, aki pár hete még meccseket nyert a Houstonnak. A 24 egységnyit termelő Lowry, aki mellesleg 11 alkalommal hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait, mindent megpróbált a szintén 24-ig jutó Scolával karöltve, de a 2 pontos(!) Kevin Martin betlijét már ők sem tudták jóvá tenni.
A Timberwolves legjobb dobói: Love 25, Ridnour 22, Rubio 13
A Rockets legjobb dobói: Lowry 24, Scola 24, Patterson 14
San Antonio Spurs–Oklahoma City Thunder 107–96
Tony Parker nagy estéje volt a mai, 42 pontos idénycsúccsal vezette győzelemre a Spurst a jelenlegi ligaelső, azaz a Thunder ellen. A francia játékmester nem mellesleg megdöntötte klubja gólpasszrekordját is, 7 assziszt kellett neki a feldobás előtt, hogy beérje a listán Avery Johnsont, végül 9, pontot érő átadással zárt. Russell Westbrooknak ő is tartott egy kis előadást abból, hogyan kell elsőrangúan irányítani és közben még extra ponterősen is játszani – nem az első hasonló eset volt ez az idényben. Mellette „a másik öreg is jó volt a háznál″, Tim Duncan 13 pontos, 15 lepattanós dupla duplát tett be a közösbe, az újonc Leonard pedig újra kezdőként kapott lehetőséget, 15 egységig meg sem állt. A vendégeknél a 22-t szóró Kevin Durant volt egyedül igazán elemében, ő 11 lepattanót is lekapott, Westbrook 18 pontja és Harden 19-es performansza ez alkalommal csupán egy tisztes vereséghez volt elegendő.
A Spurs legjobb dobói: T. Parker 42, Leonard 15, Duncan 13
A Thunder legjobb dobói: Durant 22, Harden 19, Westbrook 18
Utah Jazz–Los Angeles Lakers 96–87
A Lakers mostanában egyre erősebbnek tűnt idegenben, de most egy nagyon feszült Los Angeles-i gárda utazott el Salt Lake Citybe, ahol a hazai pályán amúgy is remekül szereplő Jazz ki is használta a két esztendővel ezelőtti bajnok minden hibáját. A vendégek nagy hármasa, Kobe Bryant (26 pont, tőle szokatlanul kevés, 16 mezőnykísérletből), Pau Gasol (24 pont, 16 lepattanó) és Andrew Bynum (21 pont, 12 lepattanó) kiválóan teljesített, de semmi segítséget nem kaptak a társaktól, ráadásul Bryant technikait is kapott, sőt, Mike Brown a kiállítás sorsára jutott, miután magából kikelve ment neki a játékvezetőknek egy esetet vitatván. Ezután még Kobe megpróbált egy egyéni rohammal visszajönni a meccsbe, de végül a felszabadultan játszó vendéglátók behúzták a derbit. Al Jefferson 18 pontos, 13 lepattanós performansza és Paul Millsap 16 pontos, 13 lepattanós teljesítménye volt e legkiemelkedőbb hazai oldalon, de a Jazz kispadja is fantasztikus volt, 49 pont, 14 gólpassz és 22 lepattanó érkezett a Utah második sorától.
A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 18, Millsap 16, J. Howard 12, Favors 12
A Lakers legjobb dobói: Bryant 26, P. Gasol 24, A. Bynum 21
Milwaukee Bucks–Chicago Bulls 90–113
A tavalyi MVP, Derrick Rose megadta az alaphangot ehhez a derbihez, csapata első 18 pontjából 16-ot ő maga szerzett, összesen 26-ig jutott, amit 13 gólpasszal egészített ki. A Bulls egy olyan keleti várat vett be, ahol több nagy csapat bukott már el, legutóbb a Lakers és a Heat kapott itt ki igen simán. Luol Deng is visszatért csuklósérülése után (vagy inkább azzal együtt), 21 pontos, 9 lepattanós produkciója azt sejteti, hogy nem sok gondja lesz a játékkal ilyen hendikeppel sem. Kyle Korver visszakerült a kispadra, de ez sem akadályozta meg abban, hogy értékesítsen 4 triplát és beszórjon 18 egységnyit. Brandon Jennings most megragadt 8 pontnál, csak a 24-et szóró Drew Gooden és a padról beálló újonc, Tobias Harris (19 pont) volt dicsérhető hazai oldalon, nagyon korán eldőlt, hogy nem lesz újabb wisconsini bravúr.
A Bucks legjobb dobói: Gooden 24, T. Harris 19, Jennings 8
A Bulls legjobb dobói: Rose 26, Deng 21, Korver 18
New York Knicks–New Jersey Nets 99–92
Két lokális rivális csatáját láthatta a nagyérdemű a Madison Square Gardenben, érdekesség, külön pikantéria, hogy a két klub székhelye még közelebb lesz jövőre, hiszen a Nets Brooklynba, New York egyik városrészébe költözik a jövő szezontól. Nézzük is a legkülönösebb dolgokat, amelyek ezen a derbin történtek: a névtörténeti rekordsorozat folytatódott a New Jerseynél, most is három Williams (Deron, Shelden, Shawne) futott ki kezdőként a pályára, a túloldalon pedig végre találtak egy igazi irányítót, aki elsősorban ponterős játékával vezette sikerre a hazaiakat. Az úriember a másodéves, eddig sehol és semmire sem használt Jeremy Lin volt, aki Baron Davis sérülése miatt és az Iman Shumpert, Tony Douglas „kényszerirányító-duó″ gyengélkedése miatt kerülhetett egyáltalán pályára. Ha már lehetőséget kapott, akkor berámolt 25 pontot, kiosztott 7 gólpasszt és leszedett 5 lepattanót.
Az ilyen hősök miatt szeretjük az NBA-t, arról nem is beszélve, hogy az egykori Harvard-diák(!) mindezt a liga egyik legjobb egyesével szemben, Deron Williams-szel a nyakán vitte véghez. A Nets kapitánya sem tétovázott támadásban, hiszen 21 pontos, 11 gólpasszos dupla duplát hozott, sőt, még társa is akadt a 20-ig jutó és 12 lepattanója mellett 4 blokkot is kiosztó Humphries személyében, illetve a padról beálló Jordan Farmar is 19-et tett a közösbe. A New Jerseynek végig volt esélye, de nem jöttek be a vendégek dobásai a hajrában.
A Knicks legjobb dobói: Lin 25, Stoudemire 17, T. Chandler 17
A Nets legjobb dobói: Deron Williams 21, Humphries 20, Farmar 19
Detroit Pistons–New Orleans Hornets 89–87
Két olyan gárda találkozott Detroitban, amely pokolian gyengén szerepel eddig a szezonban, ennek megfelelően szoros, de nem túl színvonalas összecsapást vártunk. Ez végül be is jött, viszont igen sok sérülést láthattak a nézők ezen a találkozón, rögtön a nyitó negyedben kiszállt Brandon Knight, akinek az orra törött el egy palánk alatti kavarodás után, majd Carl Landry térdére érkeztek rá szerencsétlenül. Bár a Hornets nagyembere még visszajött a parkettre, a négyes posztos játékosokkal teletömött Hornets már nem erőltette sokat a szerepeltetését. Az utolsó szenvedő alany Jason Smith volt, ő több ütést is „benyelt", mire elege lett a történetből, és fájdalmak közepette kellett leülnie a kispadra. A 24 pontos, 15 lepattanós Greg Monroe vezette Pistons uralta a játékot a második félidőben, a végén pedig egy kis szerencsével ugyan, de be is húzta a meccset a 26-ot szóró Trevor Ariza fémjelezte New Orleans ellen.
A Pistons legjobb dobói: Monroe 24, Stuckey 17, Prince 11, Jerebko 11
A Hornets legjobb dobói: Ariza 26, Vasquez14, Aminu 14
Washington Wizards–Los Angeles Clippers 81–107
Ha már szoros nem lehetett a találkozó, akkor legalább a látványra adtak a felek, egészen lenyűgöző, hogy mennyire könnyed és erőtől duzzadó kosárlabdát láthattak az érdeklődők mindkét csapattól. A Clippers két nagyembere, Blake Griffin és DeAndre Jordan azt csináltak a festékben, amit csak akartak, az egyébként mérkőzésenként három blokkot kiosztó JaVale McGee védekezésben nem számított tényezőnek ellenük. Jordan 18 pontos, 11 lepattanós dupla duplát szállított, a tavalyi esztendő legjobb újonca pedig két assziszt híján tripla duplázott (21 pont, 11 lepattanó, 8 gólpassz). Érdekesség, hogy Chris Paultól pedig elég volt 2 pont is (9-ből 1 mezőny, 2-ből 0 büntető). A 14 pontos, 7 gólpasszos Wall húzta fővárosiaknak semmi esélyük sem volt, de ezt korán fel is ismerték, és utána ők is inkább repkedni igyekeztek a légtérben, minthogy elkedvetlenedjenek.
A Wizards legjobb dobói: Wall 14, N. Young 14, Jo. Crawford 12
A Clippers legjobb dobói: Griffin 21, D. Jordan 18. Mo Williams 17
Phoenix Suns–Charlotte Bobcats 95–89
A zsinórban 10-et vesztő Bobcats nem éppen győzelmi esélyekkel érkezett Arizonába, ahol a pár meglepő bukta után erősen negatív mérleggel álló, de láthatóan sikerre éhes Phoenix várt Kemba Walkerékre. Ugyan a Charlotte kezdőötöse valósággal megtáltosodott, ám mégsem lehetett sansza a végjátékban a keleti sereghajtónak. A 22 pontos Walkerre egyébként most nem lehetett panasz, ahogy az először a kezdőbe kerülő Reggie Williamsre sem, ő 21-es szezonrekorddal jelentkezett, a szintén elsőéves Biyombo pedig 11 ponttal és 12 lepattanóval dupla duplázott. Többet ért a hihetetlenül kiegyenlített csapatjáték a másik oldalon, bár ehhez kellett természetesen Steve Nash, aki szépen elosztotta a „javakat". 11 pont és 10 gólpassz érkezett az egykori MVP-től. Michael Redd több mérkőzésnyi pihenő után most újra az első ötös tagjaként (a Sunsnál először) 17-et szórt, Marcin Gortatnál pedig ezen az estén sem maradt el a dupla dupla (12 pont, 12 lepattanó).
A Suns legjobb dobói: Redd 17, R. Lopez 13, Gortat 12
A Bobcats legjobb dobói: K. Walker 22, R. Williams 21, Diaw 13
Sacramento Kings–Golden State Warriors 114–106 h.u.
Ez a meccs volt az egyetlen a sorban, ahol nem szerepelt olyan csapat, amely előző este is pályára lépett – ám voltak ilyen vonatkozásai a mérkőzésnek, hiszen a héten már találkozott a két kaliforniai gárda. Akkor legújabbkori szokásuk szerint a védekezést helyezték előtérbe a csapatok (93–90-re nyert a Warriors), ma viszont előkapták a fegyvereket, és egymásnak estek, amiből egy pontgazdag, hosszabbításos csata kerekedett. Az első félidőben szoros meccset játszottak a felek, a Kingsben Tyreke Evans, Marcus Thornton és DeMarcus Cousins (a nagyember végül 21 ponttal és 20 lepattanóval zárt) villogott, míg a túloldalon Dorrell Wright igyekezett pótolni a nagyon halovány Monta Ellis pontjait. A harmadik játékrészben aztán a hazai csapat lerohanta ellenfelét, Thornton 18 pontot (közte 4 hármast) szórt csak ebben az etapban. A Warriorsnak azonban ekkor még volt válasza, mert a túloldalon Nate Robinson őrült meg, majd az utolsó másodpercekben az újonc Klay Thompson egyenlített ki egy triplával. A hosszabbításban azonban teljesen elkészült erejével a Warriors, majdnem 4 percig nem tudtak gyűrűbe találni – a Kings 104 (!) pontot szóró kezdőötösére támaszkodva az előzmények ismeretében végül simán győzött. Érdekesség, hogy a Cousins-Jason Thompson palánk alatti Kings-kettős 36 lepattanót gyűjtött – a Warriorsnál óriási lyukak tátonganak a védekezésben.
A Kings legjobb dobói: Thornton 28, Evans 26, Cousins 21.
A Warriors legjobb dobói: Wright 24, Robinson 20, Ellis 18.
Portland Trail Blazers–Denver Nuggets 117–97
Igazi csoportrangadóra készültünk, ám ez végül csak egy félidőig tartott. Az előző este még a Lakers ellen elbukó (és sorozatban harmadik meccsét játszó) Nuggets addig bírta az óriási tempót, amiben Gerald Wallace és LaMarcus Aldridge kezdte a meccset. Itt még nem volt gond, az európai kontingens (Gallinari és Koufos) tartotta a lépést – ám amikor a sérüléséből visszatérő francia Batum vezetésével (egy félidő alatt ötször talált be kintről a kiscsatár, végül kilencig jutott) triplaparádét nyitott a Blazers, azt már nehezen tudták követni. A második félidőben Batum tovább szárnyalt, Marcus Camby úr volt a palánkok alatt (20 lepattanó) – innen már nem volt visszaút. A Nuggets nem játszott rosszul. dicséret illeti Koufost aki 16 pontja mellé 12 pattanót is megkaparintott - de a Blazersben ma mindenki elkapta a fonalat, amit a 30 kiosztott gólpassz, 15 tripla és az 53%-os mezőnymutató jól szemléltet.
A Trail Blazers legjobb dobói: Batum 33, Aldridge 29, G. Wallace 17.
A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 20, Koufos és Lawson 16-16
ALAPSZAKASZ, 42. JÁTÉKNAP | |
Atlanta Hawks–Philadelphia 76ers | 87–98 |
Indiana Pacers–Orlando Magic | 81–85 |
Washington Wizards–Los Angeles Clippers | 81–107 |
Cleveland Cavaliers–Dallas Mavericks | 91–88 |
Detroit Pistons–New Orleans Hornets | 89–87 |
New York Knicks–New Jersey Nets | 99–92 |
Minnesota Timberwolves–Houston Rockets | 100–91 |
Milwaukee Bucks–Chicago Bulls | 90–113 |
San Antonio Spurs–Oklahoma City Thunder | 107–96 |
Phoenix Suns–Charlotte Bobcats | 95–89 |
Utah Jazz–Los Angeles Lakers | 96–87 |
Portland Trail Blazers–Denver Nuggets | 117–97 |
Sacramento Kings–Golden State Warriors | 114–106 – egyszeri hosszabbítás után |
Keleti főcsoport | ||||||||
1. Chicago | 26 | 20 | 6 | 76.9 | 5–1 | 14–4 | 7–3 | Ny2 |
2. Miami | 23 | 17 | 6 | 73.9 | 3–1 | 12–3 | 8–2 | Ny1 |
3. Philadelphia | 24 | 17 | 7 | 70.8 | 1–2 | 13–4 | 7–3 | Ny1 |
4. Indiana | 23 | 16 | 7 | 69.6 | 3–1 | 12–6 | 7–3 | V1 |
5. Atlanta | 24 | 16 | 8 | 66.7 | 4–1 | 13–5 | 6–4 | V2 |
6. Orlando | 24 | 15 | 9 | 62.5 | 4–0 | 10–6 | 5–5 | Ny3 |
7. Boston | 22 | 12 | 10 | 54.5 | 4–1 | 12–6 | 8–2 | Ny3 |
8. Milwaukee | 23 | 10 | 13 | 43.5 | 2–3 | 6–6 | 6–4 | V2 |
9. Cleveland | 22 | 9 | 13 | 40.9 | 1–2 | 6–9 | 3–7 | Ny1 |
10. New York | 24 | 9 | 15 | 37.5 | 3–2 | 8–8 | 3–7 | Ny1 |
11. Toronto | 24 | 8 | 16 | 33.3 | 2–4 | 5–11 | 4–6 | Ny1 |
12. New Jersey | 25 | 8 | 17 | 32.0 | 2–3 | 6–12 | 4–6 | V2 |
13. Detroit | 26 | 6 | 20 | 23.1 | 2–6 | 4–14 | 3–7 | Ny2 |
14. Washington | 24 | 4 | 20 | 16.7 | 2–3 | 3–15 | 2–8 | V4 |
15. Charlotte | 24 | 3 | 21 | 12.5 | 0–8 | 2–17 | 0–10 | V11 |
Nyugati főcsoport | ||||||||
1. Oklahoma City | 23 | 18 | 5 | 78.3 | 1–1 | 13–4 | 7–3 | V1 |
2. LA Clippers | 21 | 14 | 7 | 66.7 | 2–1 | 9–6 | 7–3 | Ny1 |
3. San Antonio | 25 | 16 | 9 | 64.0 | 7–3 | 14–7 | 6–4 | Ny4 |
4. Denver | 24 | 15 | 9 | 62.5 | 1–3 | 7–9 | 6–4 | V2 |
5. Utah | 22 | 13 | 9 | 59.1 | 3–1 | 9–8 | 5–5 | Ny1 |
6. Portland | 24 | 14 | 10 | 58.3 | 3–1 | 10–7 | 6–4 | Ny1 |
7. LA Lakers | 24 | 14 | 10 | 58.3 | 3–2 | 11–5 | 5–5 | V1 |
8. Dallas | 25 | 14 | 11 | 56.0 | 3–1 | 10–8 | 6–4 | V3 |
9. Houston | 24 | 13 | 11 | 54.2 | 3–3 | 7–9 | 6–4 | V1 |
10. Memphis | 23 | 12 | 11 | 52.2 | 3–2 | 8–10 | 5–5 | V1 |
11. Minnesota | 24 | 12 | 12 | 50.0 | 0–2 | 9–5 | 6–4 | Ny2 |
12. Phoenix | 23 | 9 | 14 | 39.1 | 1–1 | 5–9 | 5–5 | Ny1 |
13. Golden State | 21 | 8 | 13 | 38.1 | 1–4 | 3–8 | 5–5 | V1 |
14. Sacramento | 23 | 8 | 15 | 34.8 | 2–1 | 5–11 | 4–6 | Ny2 |
15. New Orleans | 24 | 4 | 20 | 16.7 | 0–7 | 2–16 | 1–9 | V5 |
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel. |