A San Diego elbúcsúztatta a címvédő Indianapolist az AFC-elődöntőben

2008.01.13. 23:20
A San Diego hatalmas csatában 28-24-re legyőzte a címvédő Indianapolist az észak-amerikai futball-liga (NFL) AFC főcsoportjának elődöntőjében, így a Chargers lesz a New England ellenfele a következő mérkőzésen, amelynek a tétje az, hogy ki játszhat majd február elején a Super Bowlért.
Peyton Manning (a kép közepén, kék mezben) térdre rogyott, mert a San Diego térdre kényszerítette a csapatát
Reuters
Reuters

Az alapszakasz legjobb running backjének választott, de az első félidőben megsérülő LaDainian Tomlinson nélkül, az első számú irányító, Philip Rivers harmadik negyedbeli kényszerű kiválása ellenére a San Diego fantasztikus küzdelemben legyőzte a tavalyi bajnok Indiianapolist az AFC elődöntőjében.

A félidőig még a Colts vezetett, mégpedig az egyébként hihetetlenül jól játszó irányítója, Peyton Manning vezérletével.

Manningnek szinte minden felelősséget magára kellett vállalnia, és ő meg is próbálta egymaga bevinni a hátán a Coltsot a főcsoportdöntőbe.

A 32 évében járó quarterback 33 hajszálpontos passza nem kevesebb mint 402 yard futást eredményezett, de ez sem volt elég a győzelemhez.

Hozzá kell tenni, hogy Manningnek sokszor nagy kockázatot kellett vállalnia, így volt 15 el nem kapott átadása (incomplete pass) és kétszer meg is szerezték a labdáját a remekül védekező ellenfél védői (interception).

Szóval, amint említettük, a félidőben még 10-re az Indianapolis vezetett, de a harmadik negyedben előbb Rivers adott touchdown passzt Chris Chambersnek, majd miután Manning labdájával Reggie Wayne is hatpontos gólt ért el, Rivers keze ismét villant, és ezúttal Darren Sproles vitte be a labdát a gólterületre.

A záró játékrész előtt 21-17-re már a Chargers állt jobban, de nem sokáig, mert Manning a 4. perc végén ismét kitűnő labdát adott az egyik elkapónak, Anhony Gonzaleznek, majd Adam Vinateri berúgta a plusz egyet is (24-21).

Az utolsó szó azonban a Rivers helyére beálló Billy Voleké volt, aki 4:50-nel a vége előtt önmaga ért el touchdownt egy yardról (24-28).

Ezzel a touchdownnal és az utána következő rúgással nyert a San Diego Indianapolisban, és készülhet a nagy feladatra, ugyanis a döntőbe jutásért egy a szinte tökéletesen működő csapatot, a New Englandet kell legyőznie az AFC (Amerikai főcsoport) fináléjában.

AMERIKAI FUTBALL, ÉSZAK-AMERIKAI PROFILIGA (NFL)