Már 12-0-nál jár a New England, amely 35 éves rekordot állítana be

2007.12.04. 09:11
A New England Tom Brady vezérletével szoros mérkőzésen őrizte meg veretlenségét az észak-amerikai profi futball-ligában (NFL), miután 27-24-re legyőzte a Baltimore-t. A Patriots a bajnokság egyetlen csapata, amely eddig mind a tizenkét meccsét megnyerte, és a Dallas mellett az egyedüli, amely már bejutott a rájátszásba.
Jabar Gaffney (10) csapattársával, Matt Lighttal ünnepel, miután elkapta Tom Brady passzát, és megszerezte a győztes touchdownt a Patriotsnak
REUTERS/Tim Shaffer

A New England Patroitsnak továbbra is jó esélye van arra, hogy veretlenül fejezze be az alapszakaszt, amire az NFL történetében 35 esztendeje nem volt példa.

A foxborough-i együttes ezúttal Baltimore-ban vendégeskedett, és bár nagyon sebezhetőnek tűnt, végül az irányítója, Tom Brady vezérletével 27-24-re legyőzte a helyi Ravenst.

A mérkőzés 44 másodperccel a játékidő lejárta előtt dőlt el a massachusetsiek javára, miután Brady nyolc yardos touchdown-passzt adott Jabar Gaffneynek, aki a a gólterület bal oldalán kapta el a labdát.

A győztes támadássorozat (drive) során a New England 73 yardot haladt előre, de szüksége volt egy védő szabálytalanságért megítélt „first-down plusz tíz yardra” is a célja eléréséhez.

A vezetést egyébként Stephen Gostkowski szerezte meg a vendégeknek egy 21 yardos mezőnygóllal, de az első negyed végén Derrick Mason touchdownjával és Matt Stover rúgásával 7-3-ra átvették a vezetést a „hollók”.

Stover később egy 29 yardos góllal 10-3-ra módosította az állást, de a Patroits még a félidő előtt Heath Evans touchdownjával és Gostkowski rúgásával egyenlített (10-10).

A harmadik negyedben megint a hazaiak húztak el hét ponttal, de a New England ismét egyenlített. A záró játékrészben újfent a Ravens ért el touchdown, és Gostkowski 38 yardos rúgása még kevés lett volna az üdvösséghez (20-24).

Ezt követte azonban a korábban már említett Brady–Gaffney összjáték, majd az extrapont (rúgás), amellyel végül megnyerte a meccset a ligaelső gárda.

A Patriots a hatodik csapat a liga történetében, amely első tizenkét mérkőzését megnyerte a szezonban, és egy lépéssel megint közelebb került ahhoz, hogy megimételje a Miami Dolphins 1972-es bravúrját (17 bajnokin 17 győzelem).