Gyeplabda, Interliga: meggyőző magyar szereplés

2006.09.29. 00:27
A gyeplabda magyar bajnokság megkezdése előtt egy héttel, szeptember 24-én vasárnap, két magyar klubcsapatunknak már a nemzetközi porondon is bizonyítania kellett, ugyanis egész napos Interliga fordulóra került sor a budapesti ESMTK pályán. Az Építők SC és a Rosco HC hazai környezetben fogadta a jelentős játékerőt képviselő szlovén csapatokat, a háromszoros Interliga győztes HK Pliva-t és a hetedik helyezett Moravške Toplice gárdáját.
Az első mérkőzésen az Építőknek máris az erősebbik szlovén együttessel, a HK Plivával kellett megvívniuk. A színvonalas, de gólnélküli első félidő után mindkét csapat kétszer is bevette ellenfele kapuját, de újabb izgalmakra már nem került sor, a két csapat nem bírt egymással, így a 2-2-es végeredmény igazságosnak mondható. Ez a döntetlen nagyon értékes az Építők szempontjából, hiszen a HK Pliva nem véletlenül nyerte meg már háromszor is a jelen sorozatot.Az Építők második meccsükön az előzetesen gyengébbnek tartott szlovén csapatot, a HK Moravšké Toplice-t fogadták. Talán az előző mérkőzésen elért értékes döntetlen vagy csupán a papírforma hatása érvényesült, de a magyar csapat remek játékával már az első félidőben a szlovénok fölé kerekedett és tulajdonképpen már ebben a játékrészben el akarta dönteni a pontok sorsát. Akaratukat siker is koronázta, hiszen az első negyvenöt perc után már 4-1 állt a képzeletbeli eredményjelzőn. Ezek után, a biztos vezetés tudatában ugyan visszavett Balázs Lajos csapata, de még így is könnyed játékkal hozta a mérkőzést, 5-3-ra. Mindenképpen figyelmet és dicséretet érdemel Hulitza Zoltán teljesítménye, aki a két mérkőzésen összesen öt góllal járult hozzá az Építők sikeréhez. A Rosco HC délelőtti meccsén a HK Moravšké Toplice csapatával mérkőzött. Az ekkor még a délutáninál frissebb formáját mutató szlovén együttes meglepetésre az első félidőben tartani tudta a döntetlent a nálánál erősebbnek tűnő magyar csapat ellen. De lelkesedésük nem tarthatott túl sokáig, ugyanis a második játékrészben a Rosco meg tudta duplázni találatai számát, míg a Toplice csupán egy gólt jegyzett. Így ki is alakult a 4-3-as végeredmény.A délután fél ötkor kezdődő második mérkőzésén a Rosco az Építők által már „megdolgozott” HK Pliva ellen vonult pályára. A magyar csapat az első játékrészben teljesen egyenlő partnere volt a háromszoros bajnoknak Olyannyira, hogy remek játékkal még a vezetést is megszerezte, de az ellenfél még ebben a játékrészben egyenlíteni tudott. A második félidőben sajnos láthatóan elfáradt a hazai csapat és erejéből már nem futotta másra, minthogy próbálta megóvni kapuját és az értékes döntetlent. Erőfeszítésük nem járt sikerrel, ugyanis a szlovénok egy kiskorner után a vezetést is megszerezték. Ezek után mindkét oldalon voltak kisebb-nagyobb helyzetek, de az eredmény már nem változott, maradt az 1-2.Ismét bebizonyosodott, hogy hiába indulnak hátrányból csapataink, - pályagondok és egyéb financiális problémák - a nemzetközi mérkőzéseken, képesek felvenni a versenyt a jobb helyzetben lévő külföldi ellenfeleikkel szemben.

EREDMÉNYEK

Építők SC – HK Pliva 2-2 (0-0)
Játékvezetők: MUJAHID Tamás, DURIC Darko
Gólszerzők: HORVÁTH Attila, HULITZA Zoltán / MAUČEC Franc (2)
Figyelmeztetés: MEDVECZKY Péter (zöld) / PAULINSEK A. (sárga)

Rosco HC – HK Moravšké Toplice 4-3 (2-2)
Játékvezetők: NEMES Áron, DURIC Darko
Gólszerzők: FICZERE Zsombor, BESZEDA Gergely (2), FARKAS Imre / DEREVARIC Saso (gk), PUHAN Bostjan (2)
Figyelmeztetés: VASKÓ András (sárga), BORDÁS Zsolt (zöld) / ZRIM Zoran (zöld), DRAGOLJOVIC S (sárga)

Építők SC – HK Moravšké Toplice 5-3 (4-1)
Játékvezetők: PÁDÁR Zoltán, DURIC Darko
Gólszerzők: HULITZA Zoltán (4), WESSELÉNYI Balázs / PUHAN Bostjan (2), FRAS Peter
Figyelmeztetés: HORVÁTH Attila (sárga) / ZRIM Zoran (zöld), DRAGOLJOVIC S (sárga)

Rosco HC – HK Pliva 1-2(1-0)
Játékvezetők: VASKÓ András, DURIC Darko
Gólszerzők: FICZERE Zsombor / MESARIC Robert (2)
Figyelmeztetés: OLASZ Balázs (sárga)