Görhoki-vb: vereség az osztályozón

2006.07.13. 20:26
A magyar görhoki-válogatott sima, 7-2-es vereséget szenvedett Ausztriától a budapesti világbajnokság osztályozó mérkőzésén, s így a hazai csapat a torna hátralévő három mérkőzésén is a II. osztályban, a Divízió I-ben szerepel majd.
Az osztrákok a vb első három napján a világ élmezőnyében szerepeltek, míg a magyarok a Divízió I-ben első három mérkőzésüket megnyerve jutottak el az osztályozó lehetőségéhez.

A vendégek a csütörtöki mérkőzésen a hazaiak minden hibáját kihasználták az első félidőben, s biztos előnyük tudatában a hátralévő két negyedben a különbség megtartására törekedtek.

A magyarok pénteken a Divízió I-ben - összesítésben a 9-16. helyért - az argentinokkal találkoznak 18 órakor a Budapesti Koriközpontban.

Amennyiben Bóta Gusztáv szövetségi kapitány együttese pénteken, szombaton és vasárnap is nyer, akkor megnyeri a Divízió I küzdelmeit.